Українські газовики підключили перший в Україні біометановий завод

Підприємство вироблятиме близько 3 млн кубометрів газу на рік, який споживатиме близько 1500 клієнтів

Регіональна газова компанія під’єднала до своїх мереж перший в Україні завод із виробництва біометану. Підприємство на рік вироблятиме близько 3 млн кубометрів газу, який споживатиме близько 1500 клієнтів – населення та промисловість.

Про це повідомила пресслужба РГК.

Для підприємства встановлено вузол обліку газу й газорегулювальне обладнання, яке укомплектовано технологічними рішеннями компаній Emerson, Pietro Fiorentini, FMG та Sick – світових лідерів газової галузі.

«У цьому проєкті РГК виступила як інвестняня: ми консультували, розробили проєктно-технічну документацію з підключення, технічні умови та виконали роботи з підключення до мережі. Цей досвід ми можемо масштабувати в будь-якій області України. Адже Україна має величезний потенціал виробництва біометану на рівні з ЄС, де працює понад 1200 заводів потужністю 3,5 млрд куб. м на рік», – говорить генеральний директор РГК Олексій Тютюнник.

Біометан, який виробляє підприємство, нічим не відрізняється від природного й одразу може споживатися домогосподарствами та промисловістю. Якість доочищеного метану контролюється потоковим хроматографом, а газорегулювальний пункт обладнаний пристроєм для відбору проб газу. На першому етапі газ надходитиме в мережу в осінньо-зимовий період. Після будівництва другої черги та кільцювання мереж подача стане цілорічною.

Зазначається, що в РГК розроблено універсальний шаблон технічних умов для підключення біометану за пільговою вартістю 1 грн і створено «єдине вікно» у форматі one-stop-shop для виробників біометану та потенційних інвесторів. У 2022 році укладено меморандум між РГК і STX – європейським трейдером ринку біометану (15% ринку Європи) на купівлю біометану з України.

Нагадаємо: біометановий завод у Чернігівській області був збудований 2018 року та спочатку працював на виробництво біогазу, з якого вироблялась електроенергія. У 2021 році підприємство обладнали модулем із виробництва біометану.

Джерело mind

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше