Українські інженери представили перший вітчизняний FPV-дрон з оптоволоконною технологією (відео)

“Бандерик-Стрічка”​ – один з відомих українських FPV-дронів на оптоволокні, що дозволяє йому ігнорувати будь-який РЕБ

FPV-дрони, які використовують оптоволокно замість радіоканалу для керування та передачі відео потенційно є дуже перспективним напрямом розвитку цього виду озброєння. Тим більше в цьому напрямі кроки активно здійснюють рашисти, які вже у бойових умовах тестують такі дрони.

Водночас українські розробники також не стоять на місці. Наприклад, “Дронарня”, яка працює над розробкою та виробництвом БПЛА показала зразок FPV-дрона з оптоволокном. При цьому, з огляду на погодні умови, ці роботи йшли ще літом.

Такий FPV-дрон отримав назву “Бандерик-Стрічка” та має наступні задекларовані характеристики: корисне навантаження до 3 кг, час у повітрі 15 хвилин, тактичний радіус – 1 км. Але знову ж, ці параметри були досягнуті понад пів року тому.

А головним у цьому випадку є не параметри дрона, а отримання досвіду та напрацювань у реалізації саме керування через оптичне волокно.

Як і у російському аналогічному виробі, сам дрон витягує за собою дріт, при цьому у “Бандерик-Стрічка” було обрано значно тонше оптоволокно. Але, з огляду на відео, дрон цілком може виконувати достатньо агресивні маневри без його обриву.

Варто зазначити, що використання оптоволокна дозволяє повністю ігнорувати РЕБ, бо все керування здійснюється через дріт. Також значно покращуються якість зображення, яке бачить оператор. Все це вже якісно підвищує ефективність дрона та вірогідність ураження цілі.

Серед додаткових бонусів – неможливість зафіксувати роботу дрона та засікти оператора засобами радіоелектронної розвідки. Можливість працювати одночасно значно більшій кількості дронів без проблем зі скупченням в одному діапазоні радіохвиль, що вносить складності у керування.


На додачу стає можливим розмістити обчислювальні потужності для так званого “машинного зору” для розпізнання та атаки цілі на станції управління, а не самому дроні. А це значно дешевший варіант.

Об’єктивними недоліками можливо вважати обмеження за дальністю, яке накладає довжина оптоволокна, можливість його обриву та втрати дрона. Але варто зазначити, що без напрацювання відповідної практичної бази із реальним аналізом бойового застосування FPV-дронів все це є лише розмірковуваннями.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше