Українські полярники показали знімки «білих ночей» в Антарктиці (фото)

Українські полярники на антарктичній станції «Академік Вернадський» показали фото «білих ночей», оскільки наразі там пізня весна і дуже довгий день. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Наприклад, 22 листопада сонце там зійшло о 03:18 і зайшло о 22:50. Світловий день становить 19 годин 32 хвилини і його тривалість зростає.

Найдовший день на станції буде 21 грудня – у Південній півкулі це день літнього сонцестояння. Цей день триватиме 22 години 24 хвилини, а замість ночі протягом півтори години будуть просто сутінки.

Оскільки станції «Академік Вернадський» розташована північніше Полярного кола, явище полярного дня — періоду, коли сонце не заходить за горизонт понад добу, там не спостерігається. Для порівняння, на Південному полюсі тривалість полярного дня становить 184 дні.

Як полярники на станції «Академік Вернадський» живуть у період «білих ночей»

“Вночі доводиться зашторювати вікна, а Новий рік зустрічати засвітла. Але після антарктичної зими сонце і яскраві денні пейзажі точно покращують настрій”
Національний антарктичний науковий центр

Довгий світловий день додає роботи метеорологам, особливо при безхмарному небі. Тоді вони використовують аерозольний сонячний фотометр Microtops для щогодинних вимірювань концентрації аерозолів в атмосфері.

Це дозволяє дослідникам з’ясовувати зміни кількості зважених частинок в атмосфері протягом дня, тижня та місяця. Потім ці дані використовуються для розробки кліматичних моделей не лише для полярних регіонів, але і для всієї планети.

Влітку, при сприятливій погоді, настає період активної роботи для озонометриста. При ясному небі вимірювання озону проводяться так часто, що науковець майже не виходить з озонового офісу.

Якщо ж немає хмар ні на заході, ні на сході сонця, озонометрист проводить спеціальні вимірювання Умкер, які дозволяють побудувати вертикальний профіль розподілу озону в атмосфері.

  • “Тож сонячна погода і тривалі дні приносять полярникам не тільки радість, а й велику кількість роботи. Але вчені зізнаються, що вона теж завжди на радість”
    Національний антарктичний науковий центр
Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше