Українські полярники сфотографували рідкісні снігові пончики в Антарктиці (фото)

Українські полярники зробили фото рідкісних снігових рулонів або “пончиків” в Антарктиці. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Снігові рулони представляють собою кількашарові згортки снігу розміром від декількох сантиметрів до понад 1 метра, всередині яких зазвичай є порожнеча.

Це явище вважається досить рідкісним, оскільки для створення снігових рулонів потрібні конкретні погодні умови, зокрема:

  • Два різних шари снігу. Нижній – підмерзлий або вкритий льодовою кіркою, він буде неначе підкладка. Верхній – свіжий, пухкий та мокрий. Він має вкривати нижній, але не прилипати до нього;
  • Температура повітря – близька до точки танення льоду, тобто дещо вище 0°С;
  • Сила вітру має бути такою, щоб переміщати грудки снігу, але не руйнувати їх.
  • Також для того щоб снігові рулони легше згорталися, потрібен схил.

Через те, що в середині снігових рулонів свіжий сніг, який має невелику щільність, він легко вивітрюється та залишає отвір в центрі.

Зазначається, що снігові пончики можна побачити не лише в Антарктиці.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше