Українські проєктувальники презентували перші концепти відновлення Ірпеня

Перші концептуальні плани та візуалізації — у рамках заходу Irpin Reconstruction Summit 4.0 команди українських проєктувальників представили на обговорення своє бачення того, як відновити місто, пише Pragmatika.

Унаслідок російської агресії були знищені або отримали пошкодження 76% будівель та споруд Ірпінської агломерації. Відновлення кожного об’єкта потребує окремої експертизи та індивідуального проєктування. На саміті були презентовані проєкти реновації знакових культурних об’єктів, міської площі, дитячих садків і шкіл. Презентація концепцій — це лише проміжний етап програми відновлення.

Ірпінський краєзнавчий музей, розташований у приміщенні колишнього продмагу на центральній площі міста, отримав незначні пошкодження. Під час ремонту пропонується розширити площу виставкових галерей і фондів, а також створити нову вхідну групу. Розташування музею на першому поверсі житлового будинку не залишає можливостей для радикальних просторових рішень, але проєктувальники вважають за можливе перетворити його на сучасний об’єкт культурної інфраструктури.

Ескізний проєкт Ірпінського історико-краєзнавчого музею. Проєктувальник – міжрегіональна архітектурна команда
Ескізний проєкт Ірпінського історико-краєзнавчого музею. Проєктувальник – міжрегіональна архітектурна команда

На міський клуб “Романівка”, за версією команди Руслана Савчука, чекає кардинальна перебудова. Передбачається, що новий об’єкт на місці зруйнованої будівлі стане символічною ланкою “Дороги життя”, елементом, що доповнює монумент на місці зруйнованого мосту, розроблений архітекторами balbek bureau. Архітектори пропонують доповнити простори клубу виставковою галереєю, танцювальним залом, кафе, бібліотекою. Перед клубом автори проєкту пропонують створити дитячий майданчик у скандинавському стилі.

Ескізний проєкт “Площа Свободи”. Проєктувальник – команда Vovk+Partners Architects

Одразу кілька команд представили свої варіанти відновлення Центрального будинку культури Ірпеня. Історичний будинок сильно постраждав, але всі учасники брейншторму прагнуть його зберегти. Це може бути консервація фасаду та вхідної зони з колонами під скляним саркофагом, реставрація чи будівництво копії, яка відповідатиме оригіналу. Нові об’єми, які планується прибудувати до будинку з колонами, матимуть підкреслено сучасний дизайн.

Стадіон “Чемпіон” планується не лише відновити, а й модернізувати. Збільшити кількість полів, додавши багатофункціональні майданчики для дитячих гуртків; установити нові системи освітлення, що відповідають міжнародним нормам, а трибуни захистити навісами із сонячними батареями.

Ескізний проєкт “Площа Свободи”. Проєктувальник – Project Seven

На місці зруйнованого обстрілами ринку на вулиці Соборній з’явиться сучасна мультифункціональна площа, проєкти якої також підготували кілька бюро. Пропонуючи різний дизайн, усі розробники фокусуються на тому, щоб зробити нове громадське місце «простором для всіх» — безбар’єрним, комфортним і гнучким: з озелененням, сонцезахисними перголами, фонтанами та ставками, скейтпарком, фудкортами. Також є ідея з’єднати нову площу пішохідним і велосипедним мостом із парком Правика.

Школи та дитячі садки, відновлення яких — у пріоритеті, планується оснастити притулками, розрахованими на те, щоб прийняти всіх вихованців і співробітників. Деякі з об’єктів не підлягають ремонту та проєктуються як нове будівництво.

Ескізний проєкт дошкільного навчального закладу “Веснянка”. Проєктувальник – агенція “Макропроект”
Ескізний проєкт дошкільного навчального закладу “Веснянка”. Проєктувальник – агенція “Макропроект”

На саміті також порушувалося питання створення нової просторової концепції Ірпінської агломерації, удосконалення дорожньої мережі та прокладання нових веломаршрутів між субцентрами та Києвом.

Усі презентовані проєкти та їхні бюджети будуть обговорюватися в робочих групах. Нагадаємо, раніше мер Ірпеня Олександр Маркушин заявляв, що для відновлення всієї інфраструктури Ірпінської громади потрібний 1 мільярд доларів, із них 850 мільйонів піде на відновлення житлового фонду.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше