Українські провайдери та оператори роблять все можливе для відновлення зв’язку та інтернету в місцях активних бойових дій

Під час військових дій дуже важливо мати надійний та швидкісний інтернет. І не лише заради того, щоб спілкуватися з рідними та читати останні новини. Безперебійний доступ до всесвітньої мережі дозволяє оперативно отримувати інформацію про «зелені коридори» та ефективно керувати евакуацією людей із заблокованих міст.

Ми вирішили дізнатися у найбільших мобільних операторів та інтернет-провайдерів, як саме вони допомагають забезпечувати українців інтернетом в умовах війни.

Укртелеком

Як нам повідомив представник Укртелекому, основною метою компанії є забезпечення доступом до інтернету об’єктів критичної інфраструктури, і насамперед ЗСУ, державних адміністрацій та соціальних об’єктів.

«Нам вдається забезпечувати роботу 70% районних вузлів зв’язку. У деяких з бомбосховищ (йдеться про різні регіони), де встановлене наше обладнання, є wifi-доступ. Але, на жаль, точної статистики ми не маємо. У Бучі, Ірпіні та Маріуполі ми поки що не можемо відновити мобільний інтернет, але він є у Харкові. Інтернет-послуги також надаються у Чернігівській області», – відповіли нам у компанії.

За останні дні сталося кілька аварій на магістральних лініях, через що Сумська, Херсонська, Миколаївська та частина Київської області мали проблеми з мобільним зв’язком. На щастя, Укртелекому вдалося їх швидко усунути.

«Ми зняли обмеження швидкості доступу до інтернету в усіх областях, окрім Чернігівської та Сумської. У цих областях ми намагаємося насамперед забезпечити потреби ЗСУ, органів місцевої влади та об’єктів соціальної інфраструктури. Ми також збільшили кількість регіональних вузлів, і тепер їхній відсоток складає 77», – додали в Укртелекомі.

Київстар

Київстар облаштував фіксований інтернет у 65 бомбосховищах, розташованих у Житомирі, Рівному, Львові, Дніпрі, Обухові, Хмельницькому, Києві, Чернівцях та Луцьку.

«Мобільний зв’язок та мобільний інтернет є доступними на кожній станції метрополітену, що використовується як бомбосховище», – додали в Київстар.

Київстарівці роблять усе можливе для ремонту пошкоджених мереж. Їм вже вдалося усунути понад 2000 аварій, що були пов’язані з пошкодженням кабелів та 8000 мережевих аварій. Зокрема, була полагоджена магістральна лінія Кривий Ріг-Кропивницький та відновлені мережі у деяких районах Чернігова. У цих містах вже запрацювали окремі базові станції, тому зв’язок там суттєво покращився.

«Наші спеціалісти використовують кожну хвилину затишшя, щоб відновлювати мобільні мережі, які постраждали у результаті бойових дій. У цьому нам допомагають збройні сили України, територіальна оборона та місцеве населення. Вони не лише охороняють наших фахівців, а й заправляють власним паливом дизель-генератори для базових станцій Київстару»,– поділилися в компанії.

Відновити інтернет в Маріуполі та Ірпені поки що не вдається. Однак у Харкові ситуація вже покращилася, тому у деяких районах містах доступ до всесвітньої мережі є. Повністю відновлений мобільний зв’язок у Мелітополі, Бердянську та Маріуполі.

«На жаль, 2% базових станцій мережі поки що неможливо запустити. Більшість з них – у Донецькій, Луганській, Харківській і Київській областях»,– додали у Київстар.

Нещодавно Київстар отримала від закордонних партнерів нове мобільне обладнання, яке дозволить збільшити загальну ємність мережі.

Вега Телеком

Компанія Вега забезпечує інтернетом бомбосховища у всіх містах, де вона присутня. У Києві її представники з’ясовують потребу у цьому, проводячи опитування серед клієнтів.

«Намагаємося відновлювати мережі максимально швидко. Команди працюють цілодобово. Для нас найважливішою є безпека людей. Тож щойно є можливість для бригади виїхати на місце аварії – фахівці виконують свою роботу. Під особливим контролем перебувають південний та східний регіони», – додали в компанії.

Аварії в південних та східних областях дуже складні, тому їхнє усунення потребує оперативності. Спеціалістам Вега Телеком вже вдалося відновити зв’язок у Миколаєві,  Херсоні та Одесі.

«Наш київський інженер брав участь у відновленні ВОЛЗ на київській телевежі після її пошкодження. Велика робота з відновлення мережі була проведена у Харкові, де без інтернету залишились 34 будинки. Це більше 4500 квартир, і наші фахівці дійсно зробили максимум, щоб інтернет там запрацював якнайшвидше», – розповіли у Vega.

 Ланет

У Ланеті розпочали підключати до мережі київські бомбосховища одразу після початку війни. Перші приміщення підключили 28 лютого. Нещодавно провели інтернет до укриттів у Рівному, Івано-Франківську та Кам’янці-Подільському.

«Наразі по Києву вже підключено до інтернету 47 бомбосховищ, у Млинові – 13, у Дубному – 12. По одному укритті у Рівному та Франківську. Наші спеціалісти продовжують роботи з розширення зв’язку по цих містах», – розповіли в компанії.

Спеціалісти компанії ремонтують мережі та відновлюють інтернет-зв’язок у зонах, де не ведуться активні бойові дії. На жаль, найсерйозніші пошкодження відбуваються на територіях, де точаться запеклі бої.

«У такі місця ми не можемо відправити наших людей для відновлення мереж. Адже це наражає їх на небезпеку. Також ми шукаємо можливості для підключення резервних каналів, щоб забезпечувати більш-менш стабільний Інтернет для наших користувачів», – додали в Ланеті.

Від початку війни спостерігається падіння швидкості Інтернету або ж його відсутність в окремих містах чи районах. Наразі ситуація така:

  • Хмельницька область. Внаслідок бойових дій відсутнє електропостачання та пошкоджені магістральні канали під Києвом (села Березівка та Колонщина). У Кам’янці-Подільському Ланет працює над запуском резервного каналу на 10 гігабіт.
  • Рівненська область. Вдалося відремонтувати два магістральні канали, які наразі працюють у тестовому режимі. Найближчим часом компанія планує запустити ще три резервних кабель-канали, один з яких буде розрахований на 20 гігабіт.
  • Сєвєродонецьк. Тут частково відновлений інтернет-зв’язок.
  • Івано-Франківськ та область. Один магістральний канал пошкоджений.

У регіонах, де спостерігається падіння швидкості Інтернету, налаштовано фільтри. Вони не впливають на швидкість завантаження повідомлень для месенджерів (Viber, Telegram, WhatsApp) та відкривання сайтів.

Датагруп та Воля

Компанія Датагруп-Воля оголосила про запуск програми по облаштуванню високошвидкісним інтернетом укриттів та бомбосховищ по всій країні. Працівники Волі вже підключили до мережі 128 об’єктів цивільного захисту у 18 областях України. Зокрема, 6 з них знаходяться у місті Києві. Їхні фахівці працюють цілодобово навіть під ворожими обстрілами.

«Наразі великою проблемою є відсутність зв’язку із зовнішнім світом, коли українці знаходяться у підвалах чи бомбосховищах. Незважаючи на військові дії та обстріли, нам вдалося повністю відновити роботу телекомунікаційної мережі компанії у містах Краматорську та Херсоні» – наголосили у керівництві компанії Датагруп-Воля

Нещодавно провайдери звернулися із проханням до українців щодо оплати інтернету. Вони попросили своїх клієнтів по можливості поповнити свої рахунки. Це дозволить надавати безкоштовний доступ до мережі тим, хто цього найбільше потребує.

 Попри всі труднощі, що виникають під час військових дій, інтернет-оператори та мобільні компанії роблять усе можливе, щоб українці мали доступ до всесвітньої мережі.

Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше