Українські розробники створили “Stalker 5.0” – морський дрон мисливець на Чорноморський флот росії

В Україні створили новий морський дрон під різні бойові завдання – від розвідки та логістики до камікадзе. Надводний дрон-камікадзе має бойову частину 150 кг, здатний долати відстань 600 км.

Сили оборони Україні отримали на озброєння ще одну морську безпілотну платформу, безекпіажний катер, який отримав назву «Stalker 5.0». Маса бойової частини в новому надводному дроні складає 150 км, але Stalker має відсік у корпусі, який може використовуватись для додаткового корисного навантаження, а також для транспортування провізії, боєприпасів, спорядження на ділянки узбережжя, де знаходяться наші Сили оборони України.

Вартість одного дрону 60 тисяч євро. Запас ходу 600 км, бензиновий двигун дозволяє розвивати швидкість 75 км/год, крейсерська швидкість складає 55 км/год. Довжина катера 5 метрів, ширина 1,2 метра.

Крім функції камікадзе Stalker також може використовуватися для розвідки та патрулювання узбережжя в морських та річкових прикордонних регіонах. Зв’язок управління дроном ґрунтується на Starlink.

Українські збройні сили вже мають у своєму арсеналі різні надводні безпілотні платформи:Sea Baby, Magura V5, Козак Мамай, які відіграють важливу роль у знищенні Чорноморського флоту росії.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше