Українські танки Abrams почали оснащувати потужним динамічним захистом (відео)

В українській армії на озброєнні є 31 танк Abrams M1A1 SA. Тепер стало відомо, що машини почали оснащувати комплектом динамічного захисту M19 Abrams Reactive Armor Tile-1 (ARAT-1).

Відповідне відео шириться соціальними мережами в Х (раніше Твіттер).

Сполучені Штати передали Україні машини у версії Situantional Awareness, які є доволі поширеними в американських збройних силах. Раніше всі світлини Abrams у складі ЗСУ були без динамічного захисту. Тепер щонайменше одна машина отримала його.

ARAT-1 входить до комплекту Tank Urban Survival Kit, який застосовувався армією США під час бойових дій в Іраку. У “Мілітарному” зазначають, що існує два варіанти ДЗ M19 та M32. Другий варіант схожий на вигнуту плитку. Українські танки отримали версію M19.

Динамічний захист M19 (зверху) та M32 (знизу)

M19 ARAT-1 виробляється з 2006 року компанією EBAD для бойових дій в умовах міської забудови. В основі динамічного захисту лежать блоки ДЗ M5 для БМП Bradley BRAT. Додаткове бронювання має забезпечити захист від кумулятивних боєприпасів з пробиванням приблизно 500–550 мм.

Динамічний захист на Abrams швидко встановлюється та може бути замінений в польових умовах. Супутня шкода під час спрацювання ARAT-1 зведена до мінімуму завдяки випробуванням. Отже, ймовірність детонації сусідніх блоків динамічного захисту є низькою. На один борт машини приходиться 32 блоки, додатково їх можна встановити на башту Abrams.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше