Український снайпер встановив світовий рекорд: уразив окупанта на відстані 3800 метрів із вітчизняної гвинтівки

Український снайпер встановив новий світовий рекорд з далекого снайперського пострілу. Зі снайперської гвинтівки Horizon’s Lord, української розробки, під патрон HL 12,7х114 мм снайпер вразив російського окупанта на дистанції 3800 м, перевищивши попередній рекорд у 3540 м.

У 2017 році член канадської Об’єднаної оперативної групи 2 (JTF-2) здійснив другу по дальності зареєстровану снайперську поразку на дальності 3540 м під час війни в Іраку. Третє місце посідає австралійський снайпер із 2-го полку командос SOCOMD Сил оборони Австралії, який у 2012 році під час війни в Афганістані вразив супротивника на дальності 2815 м.

Представлена ​​в 2021 році снайперська гвинтівка Horizon’s Lord, розроблена українським заводом зброї МАЯК, має однозарядну конструкцію затвора і використовує патрон 12,7x114HL.

Гвинтівка Horizon’s Lord відрізняється однозарядним механізмом затвора і значною довжиною стовбура – 1000 мм. Для задоволення практичних бойових вимог до гвинтівки застосовуються обмеження за вагою та довжиною: максимальна загальна маса становить 15 кг, а довжина складеного прикладу не перевищує 1,6 м.

Розробка патрона 12,7x114HL була викликана потребою в універсальному патроні, що забезпечує можливість точної стрілянини на великі дистанції та спеціалізованих кулях.

Поліпшення характеристик патрона 12,7x114HL включають більш плоскі траєкторії, збільшену надзвукову дальність польоту, покращене збереження енергії на збільшених дистанціях та зниження чутливості до дії вітру. Крім того, патрон забезпечує зниження віддачі на 30% порівняно з патроном 14,5 х 114 мм.

Крім своїх індивідуальних можливостей, гвинтівка Horizon’s Lord розроблена для забезпечення сумісності з іншою вогнепальною зброєю. Інші гвинтівки під патрон 14,5×114 мм можна легко переобладнати під патрон 12,7×114HL. Більше того, компанія розробляє новий кулемет під цей інноваційний патрон, що свідчить про ширшу інтеграцію боєприпасів 12,7x114HL на різні платформи вогнепальної зброї.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше