Український солдат “постачає” боєприпаси на український фронт на тлі затримки західної допомоги – WSJ

Wall Street Journal опублікував великий матеріал про відважного українського солдата, який постачає боєприпаси для українського війська не гірше, ніж Захід. На березі струмка в розореному українському селі, Макс Полюхович, 36-річний солдат, розкопує багнюку у пошуках невикористаних російських артилерійських снарядів. Ця діяльність стала його способом допомогти Україні в умовах гострого дефіциту боєприпасів на тлі затримки військових поставок зі США.

За інформацією видання, Полюхович, відомий під позивним “Божевільний Макс”, став незамінним джерелом снарядів для українських бригад на східному фронті, забезпечивши їх щонайменше 14 000 снарядами та 4 000 боєприпасами для дронів. За його словами, командири постійно просять більше боєприпасів через критичну нестачу артилерійських снарядів.

Полюхович вирушає в небезпечні пошуки по мінних полях та болотах, знаходячи залишені російські боєприпаси. Він використовує знайдені вибухівки для виготовлення боєприпасів до ударних дронів, які стають ключовою частиною української оборони.

Частину снарядів можна одразу відправляти на передову, інші Полюхович переробляє для скидання з українських ударних безпілотників. Фото: WSJ

Попри величезний вклад Полюховича, українські військові наразі випускають значно менше снарядів на день, ніж те потрібно для ефективного протистояння російським окупаційним силам, які використовують затримки та вагання Заходу і захопленні більшої кількості української території та вбивства тисяч українських громадян. Відомості про збільшення виробництва боєприпасів калібру 152 мм в Україні дають надію, однак проблема з постачанням західних снарядів калібру 155 мм залишається актуальною. Україна не може виробляти 155 мм самостійно через ліцензійні угоди Західних країн з ексклюзивними виробниками цього калібру.

Полюхович, який вже вісім років бере участь у війні на сході України, зазнав поранення минулого літа, але замість того, щоб відпочивати, він зосередився на виробництві боєприпасів. Він і його команда працюють в імпровізованій лабораторії, перетворюючи знайдені міни та снаряди на боєприпаси для дронів.

До світанку Полюхович прочісує нічийну землю між російськими та українськими лініями, збираючи боєприпаси, що не розірвалися або покинуті. Фото: WSJ

Робота Полюховича несе в собі значний ризик. Нещодавно вибух міни призвів до смерті одного з його помічників. Попри це, він продовжує свою місію, навчаючи інших саперів ефективно знаходити та використовувати залишені російські боєприпаси.

“Божевільний Макс” і його команда використовують кожну можливість, щоб посилити обороноздатність України, перетворюючи російські боєприпаси проти тих же росіян і забезпечуючи українські війська необхідними снарядами в цей критичний час.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше