Український винищувач успішно знищив ракету Х-55СМ з макетом ядерної боєголовки (фото)

Літак Повітряних сил збив ворожу ракету за допомогою авіаційної ракети Р-27. Хоч Х-55СМ і була без бойової частини, вона все одно становила загрозу.

У Рівненській області винищувач Повітряних сил збив російську крилату ракету Х-55СМ. При цьому вона мала імітатор ядерної бойової частини. Про це повідомляє “Мілітарний” з посиланням на соцмережі.

Авіаційна ракета “повітря-повітря” Р-27 успішно збила російську крилату ракету Х-55СМ. Подія відбулася в Рівненській області. У виданні припускають, що російська ракета використовувалася як приманка, однак у разі падіння в ціль вона могла завдати шкоди українській інфраструктури.

Збита ракета Х-55СМ
Фото: Національна поліція

Х-55СМ — це стратегічна дозвукова ракета, яка може бути носієм ядерної зброї. Її розробляли з кінця 1970-х років для стратегічної бомбардувальної авіації. Для Радянського союзу це стала першою повністю цифровою ракетою, яку розробила ВНІІ “Радуга”. Виробництво відбувалося в Харкові, а потім у Кірові. Двоконтурний турбореактивний двигун створили в “Мотор Січ” Р95-300. Ракета має інерційну систему наведення і систему корекції траєкторії за рельєфом.

Уламки ракети Р-27, якою збили Х-55СМ
Фото: Національна поліція

Носієм крилатої ракети є Ту-95 і Ту-95МС, а також Ту-160. Х-55СМ — це варіант ракети 1987 року, що оснащений додатковими паливними баками, дальність польоту збільшена до 3500 кілометрів. У видані додають, що Україна мала на озброєнні ракети Х-55 і Х-55СМ, але вони були віддані Росії як плата за газ.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше