Українці можуть зіткнутись з масовими затримками виплат пенсій та соцдопомоги вже з січня: причини

В Україні у січні 2024 року можуть початися проблеми із фінансуванням соціальних виплат. Затримка пенсій і соцдопомоги може статися у разі припинення надання допомоги Сполученими Штатами.

Такі припущення щодо розвитку подій озвучила глава бюджетного комітету ВРУ Роксолана Підласа в інтерв’ю Forbes.

Масові затримки виплат із січня

Такий сценарій цілком реальний у зв’язку з припиненням фінансування з боку США. Відомо, що у державному бюджеті на 2024 рік, нещодавно ухваленому Верховною Радою та підписаному президентом, закладено дуже великий обсяг дефіциту — 1,57 трлн гривень.

“Без допомоги США вже у січні у нас можуть виникнути певні складнощі з видатками у соціальній та гуманітарній сферах”, — зазначає Підласа.

Українська влада сподівалася покрити його за рахунок міжнародного фінансування. Оскільки гроші, отримані від податків в Україні, йдуть на фінансування армії. Таким чином, фінансування бюджетної сфери фактично два роки лежить на плечах західних країн-партнерів.

Тим часом у Сполучених Штатах заблокували черговий пакет фінансової підтримки для України. Відповідне питання навіть не було винесене на голосування.

Як заявили сенатори-республіканці, вони можуть проголосувати за надання фіндопомоги Україні, якщо американська влада посилить міграційну політику на півдні США, утому числі на межі з Мексикою. Поки що із демократами вони не мають єдності з цього питання. Саме через це ситуація “зависла” у повітрі.

Не мало ефекту і звернення президента Джо Байдена, де заявив, що програш України в російсько-українській війні, призведе до боротьби США з росією.

Поки що невідомо, чи будуть гроші на покриття витрат на виплату пенсії, соцдопомоги, а також зарплат працівникам бюджетної сфери.

Джерело economics

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше