Українці створили міні-Байрактари і безпілотники-стелси (відео)

Їх вартість незрівнянно нижча за всі існуючі (і неіснуючі) аналоги, але при цьому вони показали високу ефективність під час реальних бойових дій. До речі, як кажуть розробники, вони доволі довго чекали, щоб отримати можливість (і право) бодай щось розповісти про свої винаходи.

До вторгнення росії в Україну, ці люди ходили по морях і океанах під вітрилами й насолоджувались морем і вітром. Але війна змусила їх переорієнтуватися з бізнесу на благодійність шляхом створення унікальної літальної зброї за власні кошти. Так і народився благодійний фонд «Територія Життя», який з’явився ще після 2014-го року, але трансформувався у 2022-му. До його складу входять люди різних світоглядів і професій, але більшість з них – шкіпери й капітани.

«Ми навчили майже 1000 шкіперів, мали власний флот на Дніпрі та тренувальну яхту в Туреччині. Збирали флотилії по 30 бортів… цього року планували підготовку до навколосвітньої подорожі. Але нічого, ще встигнемо. Те, що ми робимо зараз – це треба для перемоги!», — каже керівник школи яхтенних капітанів Marinero Павло Непша, який є й засновником благодійного фонду «Територія Життя».

Отож, що вдалося створити здавалось би далеким від зброї й БПЛА яхтсменам? Звичайно, крім бажання і жаги до перемоги, знадобилися спеціалісті з інженерії та проектування безпілотних літальних апаратів. На щастя, такі в Україні є, і вони віддані своїй справі, а коли мова йде про допомогу армії – тим паче.

Оскільки всі тонкощі розкривати не можна, зупинимось на ключових особливостях українських винаходів.

Міні-Байрактар:

  • Усі деталі (включаючи хвостовик снаряду) виготовляються на 3D-принтері;
  • Може бути оснащений фугасними, осколковими й кумулятивними снарядами;
  • Компактні розміри та тихохідність роблять їх майже непомітними для ворога;
  • Виконують одночасно дві функції — аеророзвідка та ураження бойової сили;
  • Здатні вразити різні цілі – від живої сили противника до бронетехніки.

Безпілотник-стелс:

  • Компактні розміри у поєднанні з великою дальністю польоту
  • Залишається непомітним для ворога через унікальний механізм обходу ворожої системи радіоелектронної боротьби;
  • Апарат розроблений в Україні й вже зацікавив іноземних інвесторів;
  • Підходить для використання у секретних місіях в умовах щільної забудови сіл і міст
  • Невисока вартість і відсутність конкурентів за ціною/характеристиками


Зазначимо, що крім БПЛА, за минулі 130 з гаком днів, благодійна організація «Територія Життя» разом з учнями й випускниками яхтенної школи Marinero (а також завдяки донатам) надала більше ніж 200 систем для доставки дронами «подарунків» оркам і придбала понад 45 пікапів та близько 20 мікроавтобусів, джипів та інших авто.

Джерело topgir

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше