Ультразвукова стимуляція печінки допомогла впоратися з ожирінням
Ожиріння – одна з найсерйозніших проблем сучасної охорони здоров’я. Відносно просте і неінвазивне рішення пропонують американські фахівці. У випробуваннях на мишах вони виявили, що ультразвукові імпульси, спрямовані в печінку, допомагають знизити кількість маркерів ожиріння.
У минулому вчені з Інституту медичних досліджень Файнштейна і компанії GE Research вже встановили, що ультразвукові імпульси можна використовувати для стимуляції периферичної нервової системи й зниження запалення. Оскільки хронічне запалення відбувається в багатьох метаболічних процесах, викликаних ожирінням, фахівців цікавило питання, чи можна використовувати цю технологію для лікування цього захворювання і пов’язаних з ним ускладнень.
Для того, щоб з’ясувати це вони провели досліди на мишах, розповідає New Atlas. Одна група тварин отримувала їжу, багату жиром і вуглеводами, а контрольна харчувалася більш збалансовано. Як і очікувалося, за вісім тижнів перша група набрала зайву вагу.
З дев’ятого тижня мишей з обох груп поділили ще на дві підгрупи: одні щодня проходили сфокусовану ультразвукову стимуляцію печінки, а інші отримували плацебо. Ця фаза випробувань тривала ще 8 тижнів.
Результати показали, що миші, що харчувалися в основному жирами та вуглеводами й не проходили терапію, продовжували набирати вагу під час другої фази. А ті з них, кого обробляли ультразвуком, демонстрували кращі показники по ряду пунктів: менше набирали вагу, менше їли, менше накопичували вісцерального жиру, а їх рівень деяких метаболічних і запальних маркерів у крові був ближче до нормального. У контрольній групі різниці між підгрупами майже не спостерігалося.
На думку вчених, ультразвукова стимуляція може застосовуватися для терапії ожиріння і пов’язаних з ним хронічних станів, таких як діабет або метаболічний синдром. Вони не виявили ніяких побічних ефектів цієї процедури, але для остаточних висновків необхідно провести подальші дослідження.