Унікальний триколісний електрокар, створено у США

Американська компанія Aptera представила свій перший автомобіль — суперефективний і легкий електрокар з запасом ходу до 1600 км.

Прототип даного автомобіля компанія показувала ще у 2008 році.
Стартап Aptera з’явився у 2006 році й вже через два роки показав свій перший екземпляр. Однак тоді ще сфера транспорту на електротязі була майже не розвинена, тому стартап провалився.

Однак співзасновники Aptera Стів Фамбро, Кріс Ентоні та Майкл Джонсон згодом заснували компанію Flux Power, яка поставляє батареї для електрифікації навантажувачів, і яка стала успішною у своїй сфері.
Тому, тепер вирішили повернутися до свого дітища, й все ж випустити свій електричний, суперфеєричний, триколісний автомобіль, основною ідеєю якого є ефективність, а саме, понад 1600 км запасу ходу і надзвичайно низька вага.

У Aptera відзначають, що така вага разом з коефіцієнтом аеродинамічного опору 0,13 дозволить електромобілю без проблем долати 400 км на одному заряді досить невеликого за місткістю акумулятора. Відповідно, ціну електромобіля можна буде не завищувати — вона складе 25 900 доларів.
Покупці також зможуть придбати Aptera з акумулятором, який розширює діапазон до 640 км за 29800 доларів, 965 км за 34 600 доларів і 1600 км – за 44900 доларів.Крім того, Aptera пропонує на вибір систему переднього приводу потужністю 100 кВт або повнопривідний силовий агрегат потужністю 150 кВт.

Інтер’єр Aptera мінімалістичний і нагадує Tesla. Він навіть має подібний дисплей і призначений для користувача інтерфейс. Ще однією цікавою особливістю автомобіля є те, що він частково працює на сонячній енергії. На дах, капот і задню частину автомобіля можна встановити сонячні елементи, які будуть додавати від 25 до 65 км пробігу щодня в залежності від конфігурації.

“Завдяки новій технології Aptera ви керуєте автомобілем силою сонця. Наша вбудована сонячна батарея дозволяє заповнити ваш акумулятор, і куди б ви не хотіли поїхати, ви просто їдете. Never Charge вбудовано в кожну Aptera і розроблено, щоб зібрати достатньо сонячного світла, щоб проїхати понад 11000 миль на рік (майже 18000 км) в більшості регіонів. Автомобіль Aptera виготовлений з легких композиційних матеріалів, які в рази міцніші за сталь, що дозволяє його унікальній формі кузова ковзати по повітрю з нечуваним коефіцієнтом опору (Cd), що становить 0, 13 “, – зазначив Кріс Ентоні, співзасновник Aptera.

Всі охочі вже зараз можуть залишити бронювання на цей незвичайний електромобіль. Однак для цього необхідно внести депозит у розмірі 100 доларів.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше