Уряд Австралії хоче змусити Facebook та Google платити за їхні новини
Уряд Австралії опублікує в парламенті в середу законодавство, яке змусить Facebook та Google платити за журналістику. Скарбник Джош Фріденберг заявив у вівторок, що законопроєкт «Про створення Кодексу ведення переговорів щодо ЗМІ» буде вивчено парламентом після його подання і законодавці зможуть проголосувати за його у наступному році.
Джош Фріденберг вважає, що за новини Австралії Facebook та Google повинні платити згідно з цим законопроєктом, як за комерційний бізнес у ЗМІ.
Нагадаємо що раніше вже були спроби уряду отримувати компенсацію за використовування новини державних ЗМІ Australian Broadcasting Corp та Спеціальну службу мовлення. Тепер це хочуть зробити на законодавчому рівні.
Законодавство відрізняється від проєктів, опублікованих у липні після консультацій з платформами соціальних медіа, та австралійськими медіаорганізаціями, зазначає Джош Фріденберг. “Це всеосяжне законодавство, яке пішло далі, ніж будь-яка порівнянна юрисдикція у світі”, – додав він.
Facebook попередив, що може блокувати австралійський контент новин, а не платити за нього.
Google заявляє, що запропоновані закони призведуть до “різкого погіршення пошуку в Google і YouTube”, що призведе до ризику безкоштовних послуг і може призвести до того, що дані користувачів “передаватимуться великим новинним компаніям”.
“Все, чого ми коли-небудь прагнули, — це справедливий комерційний результат та справедлива оплата цінних новин, які створюють наші журналісти”, – зазначив Міллер у заяві. “Я вважаю, що цей кодекс створює основу для цього”.
Управлінський директор Facebook Australia заявив, що розгляне законопроєкт як тільки він стане публічним.
У заяві Google йдеться, що компанія також дасть коментарі після ознайомлення з оновленим законодавством у середу.
Консервативному уряду може знадобитися підтримка лівоцентристської опозиційної Лейбористської партії, щоб отримати законодавство через Сенат, де жодна партія чи коаліція не має більшості місць.
Старший депутат від лейбористів Джим Чалмерс заявив, що його партія принципово підтримала “зусилля, спрямовані на забезпечення рівних умов між технологічними платформами та інформаційними організаціями”. Але Чалмерс заявив, що уряд ще не повідомив лейбористів про деталі законодавства.
Зазначимо Іспанія та Франція не змогли змусити Facebook та Google платити за новини згідно із законом про авторські права.