В Абу-Дабі побудують найпотужнішу сонячну електростанцію в світі
Пустельні райони світу представляються ідеальними місцями для зведення сонячних ферм. Цей фактор, а також прагнення диверсифікувати економіку й знизити залежність від нафти та газу призвели до того, що в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) побудована найбільша у світі комплексна сонячна ферма, а незабаром буде побудована ще одна, з подвоєною потужністю.
Минулого тижня Національна енергетична компанія Абу-Дабі (TAQA) повідомила, що отримала фінансування від семи міжнародних банків для проєкту незалежного виробника енергії (IPP) в Аль-Дафра (Al-Dhafra). Будівництво нового об’єкту почнеться найближчим часом, а його введення в експлуатацію намічене на 2022 рік.
Зараз в ОАЕ працює найбільша у світі комплексна сонячна електростанція «Нур Абу-Дабі» (Noor Abu Dhabi) продуктивністю 1,17 ГВт на основі 3,2 млн сонячних панелей. Уточнимо, мова йде про сонячні ферми у вигляді єдиного комплексу на загальному майданчику. В іншому випадку мова не йшла б про світовий рекорд. У світі існує дві більших сонячних ферми, сонячні панелі на яких рознесені групами на великій території — це ферма «Бхадла» в індійському штаті Раджастхан потужністю 2,245 ГВт та ферма на заході Китаю потужністю 2,2 ГВт.
Нова сонячна ферма в Аль-Дафра під управлінням компанії IPP Al-Dhafra Solar PV також буде створена єдиним комплексом на загальному майданчику, що зробить її найпотужнішим «сольним» проєктом у світі з потужністю близько 2 ГВт. На створення поля піде близько 4 млн сонячних панелей.
Компанії TAQA в новому генеруючому підприємстві буде належати 40% сонячної ферми. Іншу частку розділять три інші учасники проєкту, по 20% кожному: місто Масдар, французька компанія EDF Renewables та китайський виробник панелей JinkoPower. Нова ферма забезпечить електроенергією близько 160 тис. будинків та буде постачати електрику компанії Emirates Water and Electricity Co, яка сама розпорядиться надлишками.