В Австралії відкрили новий вид кенгуру, які вміли лазити по деревах
Вчені з Університету Мердока й Університету Флиндерса (Австралія) відкрили новий вид кенгуру. До теперішнього часу він вже повністю вимер. На відміну від своїх сучасних родичів, ці тварини вміли добре лазити по деревах, повідомляє Royal Society Open Science.
Вчені проаналізували два майже повних скелета і кілька черепів. Останки були знайдені в печерах рівнини Налларбор і в Мамонтової печері Західної Австралії у 2002-2003 роках.
Дослідження показали, що у вимерлих істот були незвично довгі пальці з вигнутими пазурами, потужні м’язи передніх лап і більш довга та рухома шия. Такі властивості допомагали їм вилазити на дерева і, крутячи шиєю, виглядати здобич, яка була недоступна для наземних видів.
Кенгуру знайшли в області, де зараз немає ніяких дерев. Це ще раз доводить, що в давнину рівнина Налларбор виглядала зовсім інакше і була покрита густою рослинністю.
В її печерах збереглися останки різноманітних сумчастих, які мешкали в цих місцях. Вчені відзначають, що дотепер не дуже добре уявляють собі біологічне різноманіття континенту.
Вони також відзначили, що здатність лазити по деревах була присутня лише в одного відомого їм виду кенгуру – деревних кенгуру. Як показало нове відкриття, це вміння було унікальним в еволюційному древі сумчастих тварин.