В десятеро більше: в Україні налагодили виробництво ракет “Нептун” з більшою дальністю дії

В Україні можуть з’явитися десятки, а то й сотні покращених ракет «Нептун», чия базова версія потопила російський крейсер «Москва».

За даними Forbes, українські офіційні особи повідомили своїх американських колег про збільшення виробництва «Нептунів» вдесятеро. Це означає, що ЗСУ незабаром можуть мати у своєму розпорядженні десятки — потенційно сотні — ракет.

Про те, що український ВПК розробляє нову модифікацію ракети, яку заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, назвав «довгим Нептуном», стало відомо в грудні 2023 року.

Базова версія «Нептуна» мала довжину в 5 метрів, боєголовку близько 150 кг і дальність польоту у 200 км. Вона також оснащена ракетним прискорювачем, турбовентиляторним двигуном і радіолокаційною головкою, які допомогли ракеті вразити й потопити флагман чорноморського флоту рф — крейсер «Москва».

Однак із часом, і більшою кількістю вражених кораблів, росіяни почали відводити свій флот все далі від українських берегів. ВМС України стало неможливо вразити їхні основні якірні стоянки — Севастополь і Феодосію в Криму, Новоросійськ на півдні росії.

Тому київське конструкторське бюро «Луч» створило «довгий Нептун», який має достатньо палива, щоб подолати відстань у 320 км. Крім того, розробники удосконалили приціл ракети, щоб вона краще вражала цілі на суші й на морі.

Вперше «довгий Нептун» завдав удару в серпні, пошкодивши батарею ЗРК С-400 російських ВПС у тимчасово окупованому Криму. А під час масованого рейду минулого місяця «довгий Нептун» завдав удару по чотирьох російських кораблях у Севастополі, а також по портових спорудах і нафтобазі.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше