В “Дії” запустять новий сервіс розрахунку вартості розмитнення авто

Наприкінці грудня народні депутати внесли на розгляд Верховної Ради законопроєкт №10380 про розмитнення автомобілів через додаток “Дія”. Міністерство цифрової трансформації на основі даних митниці створить базу даних митних цін.

Про такі плани розповів у своєму Telegram-каналі глава Мінцифри Михайло Федор

Він зазначив, що в базу даних будуть вноситися дані про митну вартість нових автомобілів, ввезених після 2007 року, із зазначенням марки, моделі, типу та обсягу двигуна і року випуску авто. На підставі цієї інформації буде розрахована вартість розмитнення автомобіля.

“Ви ввозите автомобіль в Україну, митниця подає запит до Мінцифри. У запиті буде вказана марка, модель, рік випуску і об’єм двигуна. Мінцифра шукає нове авто з такими параметрами, дисконтує його на коефіцієнт віку та віддає митниці скориговану митну вартість”, – написав Федоров.

Також він додав, що розмитнення в Дії — це революційна послуга, яка усуває людський фактор, яка в свою чергу прибирає корупційні ризики.

“Весь процес розмитнення буде онлайн. “Дія” допомагатиме українцям заповнювати митну декларацію, підтягуючи інформацію про автомобіль за VIN-кодом. Це буде зручно й швидко. Сподіваюся на підтримку депутатів. Це лише перший крок, далі можна буде запускати нові сервіси, які повністю автоматизують митницю.“ – підсумував Федоров

Джерело uamotors

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше