В Японії навчилися робити бетон на основі спирту
Вчені з Токійського університету створили нову модифікацію бетону. Вона не містить цементу, оскільки ця речовина пов’язана з підвищеними викидами вуглекислого газу. Частинки піску зв’язуються за допомогою реакції між спиртом і каталізатором, повідомляє New Atlas.
Бетон – найпоширеніший будівельний матеріал у світі. Він складається з заповнювача, зазвичай піску і гравію, і цементу, який діє як клей. Найпопулярніший тип цементу – портландцемент. Але його виготовлення завдає великої шкоди екології. На кожен кілограм цементу припадає близько 1 кг вуглекислого газу. З огляду на обсяги виробництва, на частку цементу припадає приблизно 8% світових викидів СО2.
Вчені вже давно працюють над альтернативами цементу. Найчастіше його замінюють відходами, такими як летюча зола або сталевий шлак. В ході останнього дослідження вчені розробили новий рецепт, який безпосередньо пов’язує частки піску разом.
Команда експериментувала із сумішами кварцового піску, етанолу, гідроксиду калію і 2,2-діметоксіпропана, нагрітих в мідній посудині. Були випробувані десятки різних варіантів: фахівці змінювали обсяги й співвідношення інгредієнтів, температуру і час випалу (24, 36, 48 або 72 години).
В результаті вони змогли отримати бетонну суміш, яка виявилася стабільною і відносно міцною. Правда, вона менш стійка, ніж справжній бетон, але вчені мають намір виправити цей недолік.
Дослідники вважають, що цей новий тип бетону буде здатний краще витримувати вплив хімікатів, температури й вологості. Вони також випробовують нові наповнювачі для будівельної суміші.
«Ми отримали досить міцні продукти, наприклад, з кварцового піску, скляних кульок, піску пустелі й імітованого місячного піску. Ці результати можуть сприяти руху до більш екологічної й економічної будівельної індустрії в усьому світі», – зазначили автори наукової роботи.