В Європі запроваджують систему відстеження боржників на авто з іноземною реєстрацією

Парламент Данії розглядає пропозиції щодо нової системи перевірки іноземних вантажівок: камери будуть відстежувати машини з іноземною реєстрацією для стягнення непогашених штрафів.

Пропонується моніторити трафік на основних магістралях за допомогою автоматизованих камер відеоспостереження. За розробленим алгоритмом такі автомобілі будуть відразу зафіксовані системою, а дані передаватимуться найближчому патрульному екіпажу в районі перебування автомобіля. Про це пише спеціалізований ресурс 40ton.net.

Повідомляється, що в основному порушення стосуються неправильного паркування, у тому числі за порушення заборони на паркування понад 25 годин. Це останнє правило є типово ідеєю Данії для боротьби з незаконним каботажем. Данія може штрафувати перевізників за паркування вантажівок більше ніж на 25 годин – рішення Суду ЄС.

Тільки за останні три роки, в період 2021-2024 років, датчани наклали 11 тис. штрафів за порушення цього правила. Загальна вартість цих штрафів досягла в конвертації на українську валюту понад 5 млн грн, з яких сплаченими виявилося лише 2,5 тис. грн.

Камери спостереження на порталах і в поліцейських автомобілях допоможуть у стягненні штрафів. Система вказуватиме поліції ті вантажівки, які потребують зупинки та стягнення боргу. І хоча це ще тільки проєкт, а від намірів до реалізації ще далеко, Польща уже вивчає таку методику боротьби з вантажівками іноземної реєстрації.

Як повідомляє згаданий вище спеціалізований ресурс 40ton.net, у Польщі протягом 2021-2024 років з усіх 11 тис. штрафів за паркування лише 4,8 тис. накладено штрафи на вантажівки, зареєстровані в Польщі. З них 449 проваджень, тобто менш як 10 відсотків, завершилися отриманням дебіторської заборгованості.

Далі поміж злісних порушників і неплатників штрафів перебувають вантажівки з Румунії (1,1 тис. штрафів, 64 сплачених), Болгарії (620 штрафів, 36 сплачених), Латвії (242 штрафи, 36 сплачених) та Естонії (208 штрафів, 14 сплачених). Українські фури в тих повідомленнях не фігурують.

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше