В Ізраїлі створили робота зі справжнім вухом
Команда з Тель-Авівського університету створила першого у світі «вухо-бота». Робот, якому імплантували вухо мертвої сарани, зміг вловити звуки з навколишнього середовища і відреагувати на них, повідомляє MDPI.
Під час експерименту робот, «почувши» сплеск рухався вперед, а після двох ударів відкочувався назад. Вчені відзначили, що біологічна «система» стала ефективною заміною електронним мікрофонам, які використовувалися раніше.
Щоб створити «вухо-бота», вчені помістили вухо і нерв комахи у водне середовище таким чином, щоб через нього проходили повітря і звук. Потім їх з’єднали з виготовленими на замовлення всмоктуючими електродами, і вийшов своєрідний чіп.
«Наше завдання полягало в тому, щоб замінити електронний мікрофон робота вухом мертвої комахи, використовувати здатність вуха вловлювати електричні сигнали з навколишнього середовища, в нашому випадку вібрації в повітрі, і, використовуючи спеціальний чіп, перетворити сигнал комахи в сигнал робота», – пояснив автор дослідження доктор Бен Маоз.
За словами вчених, за мільйони років еволюції вухо комах перетворилося в «геніально простий, але чутливий датчик». Він відрізняється мініатюрними розмірами й малою вагою, не вимагає великої кількості енергії, а по ефективності перевершує багато штучних датчиків створених людиною.
Робот, оснащений вухом сарани реагував, так само як робот з електронним мікрофоном. Коли дослідник видавав сплеск, вухо сарани ідентифікувало звук і перетворював його в електричний сигнал, який передавався в електрофізіологічну вимірювальну систему (EMS) і систему управління й обробки сигналів (CSPS). Остання керувала рухами робота відповідно до кількості ударів.
Важливо, що система відрізняла власний шум від зовнішнього (ударів). Вухо призначене для сприйняття широкого діапазону частот і реагує саме на той звук, на який потрібно.
«Слід також розуміти, що біологічні системи вимагають мізерно мало енергії в порівнянні з електронними. Для порівняння, ноутбук споживає близько 100 Ватт на годину, в той час, як людський мозок споживає близько 20 Ватт в день. Природа набагато більш розвинена, ніж ми, тому ми повинні використовувати її », – зазначили автори.