В Китаї створять найбільший центр з виробництва промислових роботів
Японський виробник обладнання для промислової автоматизації Fanuc об’єднується з китайським постачальником Shanghai Electric Group в рамках нового проекту – партнери організовують найбільше для Китаю виробництво роботів на фабриці в Шанхаї. Fanuc вкладе в проєкт $ 240 млн. і розширить теперішній майданчик більш ніж в п’ять разів, а SEG контролюватиме діяльність підприємства. Запуск підприємства на повну потужність запланований на перший квартал 2023 року.
Нове підприємство стане для Fanuc «перевалочним пунктом». Японська компанія буде збирати основу для промислових роботів поруч зі своєю штаб-квартирою в селі Ошин, префектура Яманасі. А потім обладнання буде експортуватися в Шанхай, де SEG займеться реалізацією та адаптацією машин і датчиків під вимоги конкретних замовників. Такий підхід Fanuc пояснює якістю комплектуючих – зараз Японія володіє найбільш просунутими технологіями для автоматизації промислових підприємств. Але водночас постачальник не виключає, що в майбутньому ситуація зміниться – Fanuc вже проектує кілька заводів для повністю китайського виробництва.
Китай переживає бум автоматизації виробництва, повідомляє Asia Nikkei. Роботи вже давно беруть участь в роботі автомобільного сектора, але в останні роки автоматизація торкнулася й інших галузей – електроніки, девелопменту, а також логістики. При цьому зараз роботи присутні тільки на половині китайських підприємств, що створює перспективну можливість для розвитку бізнесу Fanuc – кількість постачальників обмежена, а попит з кожним роком тільки зростає.
Fanuc – не єдина компанія, яка звернула увагу на потенціал автоматизації в Китаї. Прямий конкурент Fanuc – японська Yaskawa – вже будує аналогічний завод вартістю $ 50 млн. в провінції Цзянсу і збирається запустити підприємство у 2022 році. Швейцарська ABB також планує інвестувати близько $ 140 млн. у свою шанхайську фабрику.
Тим часом уряд КНР готує план з просування автоматизації за рахунок вітчизняних технологій. Заявлена мета Пекіна – збільшити частку місцевих гравців на внутрішньому ринку на 70% до 2025 року – таким чином китайські компанії займуть 40% виробництва нових роботів протягом п’яти років.
Днями аналітики Світового економічного форуму (WEF) і McKinsey також звернули увагу на високу швидкість китайської автоматизації. Фахівці відзначили, що з цього року Китай випереджає США, Європу і Японію за кількістю «заводів майбутнього», а в найближчі роки розрив збільшиться ще сильніше. Зараз Китай контролює 20 повністю автоматизованих об’єктів з 69 підприємств по всьому світу.