В Китаї з’явиться ще одна генетично відредагована дитина
Чиновники, які розслідують діяльність генетика Хе Цзянькуя, підтвердили існування другої учасниці експерименту. Вона вагітна відредагованою дитиною. З’явилися й інші подробиці скандальної історії.
У листопаді минулого року китайський генетик Хе Цзянькуй шокував наукове співтовариство заявою про появу на світ двох перших генетично відредагованих дітей. Згідно з його твердженнями, ДНК двох дівчаток-близнят змінили, щоб захистити їх від ВІЛ. Крім того, вчений згадав про другу пару, яка брала участь в експерименті.
Колеги піддали Хе Цзянькуя різкій критиці за ризикований і неетичний експеримент, а уряд Китаю почав розслідування його діяльності. Його перші підсумки опублікувало офіційне інформаційне агентство Xinhua.
Згідно з висновками комісії, Хе Цзянькуй навмисно ухилявся від перевірок, підробляв документи та використовував небезпечні технології. Команду для свого проєкту, в яку увійшли іноземні фахівці, генетик збирав в приватному порядку. Дослідження, що стартували в червні 2016 року, він оплачував зі своєї кишені.
Головною метою вченого слідчі назвали прагнення до слави.
Всього в проєкті погодилися брати участь вісім волонтерських пар, в яких чоловіки були носіями ВІЛ-інфекції. Хе пред’явив їм фальшиві папери про безпеку, а також обійшов заборону на участь ВІЛ-інфікованих пацієнтів в подібних дослідженнях, повідомляє Futurism.
Очікується народження третьої дитини
Розслідування підтвердило існування ще однієї жінки, вагітної генетично відредагованою дитиною. На сьогодні, дитина ще не народжена. Як зазначає Guardian, майбутня мати, та вже народженні дівчатка-близнята будуть піддані ретельному медичному нагляду. Ще п’ять учасниць експерименту не змогли завагітніти, а одна пара покинула проєкт за власним бажанням.
За словами слідчих, Хе Цзянькуя чекає серйозне покарання відповідно до закону. Південний науково-технологічний університет в Шеньчжені, де працював вчений, уже вирішив звільнити його з-за порушення академічної етики.
Експеримент Хе Цзянькуя змусив багато країн переглянути ставлення до генного редагування в бік посилювання контролю. Наприклад, в Японії та Китаї було вирішено заборонити дослідження по генному редагуванню людей.