В Німеччині вбили 17-річного українського баскетболіста через національність

У Німецькому Дюссельдорфі було вбито 17-річного баскетболіста Володимира Єрмакова. Причиною цьому стала національність спортсмена, пише 24 Канал з посиланням на МЗС України.

Що відомо?

Трагічна подія сталася 10 лютого ввечері. Зловмисники, озброєні ножами, напали на двох юних баскетболістів з України, які після початку повномасштабного вторгнення продовжили свою кар’єру в Німеччині. Внаслідок нападу обидва спортсмени отримали чисельні поранення, і на жаль, для одного з них вони стали смертельними.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко прокоментував інцидент. Він заявив, що німецька поліція затримала ймовірного нападника на українських баскетболістів Володимира Єрмакова й Артема Козаченка.

“МЗС України взяло на особливий контроль розслідування вбивства українського баскетболіста в Німеччині. Генеральне консульство в Дюссельдорфі вже провело переговори із главою поліції міста Ессен. Консули наголосили на необхідності якнайшвидшого проведення розслідування та притягнення злочинця до відповідальності. За наявною інформацією, поліція вже затримала нападника. Наразі тривають слідчі дії. Консульська установа також контролює лікування іншого постраждалого українця. Йому надається необхідна медична допомога в лікарні Ессена. Стан нашого громадянина стабільний, загроз його життю немає”, – заявив Ніколенко.

Раніше повідомлялось що трагічний інцидент стався у німецькому Дюссельдорфі. Там Володимир Єрмаков, а також Артем Козаченко виступали за місцеву молодіжну команду ART Giants (U-19).

Напередодні чергового матчу на них напали з ножами на вулиці просто за те, що вони – українці. Вся команда провела ніч у лікарні поруч із нашим хлопцями. На превеликий жаль, лікарі не змогли врятувати Єрмакова, а Козаченко залишається в реанімації. Місцева поліція вже веде справу, на місці злочину були свідки,” – зазначають у Федерації баскетболу міста Київ.

Напади на українців в Німеччині

В Німеччині напади на Українців стали регулярними через дуже велику російську діаспору та толерування цим проявам з боку німецької влади на місцях. Як пише BBC, з одного боку напади пояснюються значним зростанням українських біженців в Німеччині після початку війни росії проти України. Але з іншого – це може свідчити про небезпечну тенденцію, оскільки значна частина нападів відбувається на політичному ґрунті.

Німеччина на жаль багато років приймала росіян до себе та надавала їм широку автономію та толерувала з ними. Росіян ніяк не примушували до вивчення німецької, також надавали їм можливість і далі інформаційно залежати від російської пропаганди, це привело до досить великої ксенофобії серед росіян до інших національностей, і навіть до самих німців. Німецька поліція дуже старається не провокувати росіян і “замирювати” тих, хто скаржиться на них. Навіть, якщо росіяни переходять всі межі законності та моралі. Багато німців також на тлі цього почали, так би мовити, співпереживати росіянам і ненавидіти українців за те, що останні “не здались” путіну, коли той напав на незалежну Україну.

Така ксенофобія проти українців проявляється більше в східній частині Німеччини, на тих територіях, які були анексовані радянським союзом після Другої Світової війни.

Зокрема, деякі українці пишуть таке (за даними BBC):

“Була 8:40 ранку, я їхав ескалатором у метро на урок німецької. Раптом мене обганяє набагато більший за мене чоловік, починає показувати середній палець і кричати німецькою, що я нацист”, – так почався січневий ранок у Берліні для українця Артема.

За декілька хвилин чоловіки опиняються на платформі, Артем виймає телефон, аби зняти все на відео, чоловік продовжує кричати, відбирає телефон, і зрештою декілька разів б’є українця кулаком по обличчю. Після цього сідає у вагон метро і їде геть.

Хлопець пов’язує напад із української символікою — на його рюкзаку синьо-жовтий значок. Він звернувся до поліції, де його заяву зареєстрували, сфотографували сліди удару та пообіцяли знайти записи з відеокамер у метро, які б підтвердили слова хлопця.

На Артема напали за декілька днів після ще одного нападу в метро — дві українки, 24 і 25 років, їхали у вагоні вдень, як раптом російськомовні чоловіки почали їх лаяти. Жінки вийшли з вагона на станції “Александрплатц”, у самісінькому центрі Берліна, чоловіки рушили за ними й ударили одну з дівчат по голові. Нападники зникли, поліція відкрила справу про напад.

Інший випадок стався з власницею українського ресторану Анжели. За її словами потік цькувань не спиняється вже понад рік, з початку повномасштабного вторгнення. “Телефонують щодня з прихованого номера різні люди, російською мовою, нецензурно мене “поливають”.

Але одного разу зателефонував чоловік і спокійно німецькою мовою запитав: “Ви ж не хочете проблем? Навіщо ви повісили два фашистські прапори на вікнах?” Так він назвав прапори України, які Анжела розвісила на вікнах ресторану 24 лютого. Спершу вона їх зняла, та за декілька днів повернула — після чого вночі в її ресторан вдерлися невідомі та розтрощили все, що було всередині, окрім вікон.

“Красти в нас нічого, хіба що вареники в холодильнику. Я викликала поліцію, розповіла про дзвінок, а вони мені: “Так, а навіщо ви провокуєте, зніміть прапори”. Я знову зняла, а потім мені так образливо стало, тож я знову повернула — але один прапор, аби менше було проблем”.

Тиск на українців в Німеччині

Українська спільнота в Берліні останні роки значно збільшилась, адже в це місто найбільше прибувають біженців у зв’язку з війною. Українські активісти об’єднуються громадські організації та спільноти, які проводять патріотичні заходи, допомагають біженцям там збирають гуманітарну та іншу допомогу для України та українських захисників.

Одною з таких організацій є об’єднання молодих українців у Німеччині Vitsche (“Віче”), які здійснюють масштабні акції протесту та культурно-просвітницькі заходи.

За словами членкині правління організації Єви Якубовської, за рік своєї діяльності активісти неодноразово зверталися за допомогою до правоохоронних органів через тиск та погрози. Неодноразово ставалися напади на членів організації та проникнення в їх житло невідомими особами.

За 2022 рік поліція Берліна зафіксувала 3430 випадки звернень, в яких постраждали українці. Це удвічі більше за статистику у 2021 році — тоді таких випадків було 1515. За січень 2023 року нарахували вже 342 випадки.

Збільшення таких справ поліція пояснює “значним потоком біженців з України через російсько-український конфлікт”. Але Альянс українських організацій у Німеччині стверджує, що українці стають жертвами злочинів частіше, ніж інші етнічні групи.

Наприклад, у Берліні серед нападів з тілесними ушкодженнями постраждалих українців у 2,5 раза більше, ніж представників інших груп. Там припускають, що йдеться про злочини на ґрунті ненависті, хоча поліція уникає таких формулювань.

“Люди не почуваються затишно, носити українську символіку на собі стає небезпечно, — говорить Єва з “Віче”. – А росіяни почуваються захищено, бо ніхто в метро й слова не скаже росіянину, який кричить на українку “шльондра, бандерівка”. Він говоритиме німецькою мовою, а той, хто приїхав, очевидно, не завжди. І в стані шоку не одразу можеш щось відповісти нападнику чи звернутися до інших пасажирів за допомогою”.

Згідно з даними Федерального відомства статистики Німеччини, у 2020 році в країні проживало близько 3,5 мільйона російськомовних: це й пізні переселенці (етнічні німці), й друге покоління мігрантів, й вихідці з країн колишнього Радянського Союзу.

У самісінькому центрі Берліна розташований Російський дім культури й науки, діяльність якого почала розслідувати на початку року німецька прокуратура. У різних куточках німецької столиці можна наштовхнутися на російські магазини, а в районі Шарлоттенбург (який через значну кількість російських мігрантів ще називають “Шарлоттенаград”) працює величезний магазин “россия”.

Лише за дев’ять місяців 2023 року відбулося 1515 атак, яких зазнали біженці та прохачі притулку з України, а також гуртожитки для мігрантів. За весь 2022-ий було зафіксовано 1371 напад, пише DW.

Українці починають боятися одягати українську символіку на вулицях німецьких міст, чого не скажеш про росіян, які скрізь малюють свої букви Z поряд з російською символікою та всіляко пропагують насильство прости українців.

Влада Німеччини та поліція поки ніяк не хоче розв’язувати ці питання продовжуючи карати росіян умовно, адже російська пропаганда в цій “цивілізованій” європейській країні дуже потужна.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше