В рф хочуть запровадити у школах початкову військову підготовку. Щоб протистояли ворогові
Російських дітей навчатимуть поводитися з автоматом Калашникова та ручними гранатами Ф-1 та РГД-5. Депутати незадоволені, що мобілізовані у рф не мають досвіду бойової підготовки, тож вирішили готувати потенційних солдат зі школи.
Міністерство освіти рф розробляє навчальний курс початкової військової підготовки, який мають намір запровадити у школах і коледжах. Про це повідомляє російська агенція ТАСС.
“Наразі організовано розробку навчального курсу ПВП у межах часу, відведеного інструкцією на навчання громадян початковим знанням у галузі оборони в освітніх організаціях”, — розповіла заступниця міністра освіти Тетяна Васильєва.
За її словами, на військову підготовку в установах середньої й професійної освіти відводиться 35 годин протягом п’яти днів.
Чиновниця уточнює, що до обов’язкової частини “Основ безпеки життєдіяльності” входять модулі з питаннями щодо початкової військової підготовки. У жовтні Міносвіти також планувало додати в курс ОБЖ військову та медичну підготовку. Школярам 10-х та 11-х класів хочуть розповідати про те, як поводитися з автоматом Калашникова або ручними гранатами Ф-1 та РГД-5.
Міноборони росії, зі свого боку, також підтримало запровадження навчального курсу ПВП у школах і профтехучилищах. Перший заступник міністра Валерій Герасимов вважає, що на предмет треба виділити 140 годин і викладати його протягом останніх двох років навчання.
Російських дітей хочуть зі школи готувати до війни
Зі школярів — у солдати
Ініціативу готові підтримати в усіх фракціях російського парламенту. Депутати вважають, що до викладання ПВП мають допускатися лише люди з реальним бойовим досвідом.
За словами глави фракції “Справедливая россия — За правду” Сергія Миронова, введення у шкільну дисципліну уроків із військової підготовки дозволить вирішити одразу кілька завдань. Так, на його думку, війна в Україні показала, що мобілізовані в рф не мають достатнього досвіду для участі у бойових діях.
“З початком проведення спеціальної військової операції [повномасштабної війни в Україні] це питання постало особливо гостро. Введення такого предмету в школах дозволить провести планомірну підготовку громадян до можливого протистояння з ворогом”, — прокоментував він журналістам.
За його словами, важлива не лише технічна підготовка, а й психологічна.
Також Сергій Миронов упевнений, що запровадження таких курсів дозволить працевлаштувати “десятки тисяч людей” з досвідом ведення бойових дій.
Як пишуть журналісти, ініціатива щодо повернення у російську шкільну програму уроків початкової військової підготовки виходить від депутатів Держдуми Яна Лантратова та Володимира Павлова.