В росії заявляють, що приватні супутники можуть бути законною військовою мішенню для удару
Росія не була задоволена тим, що Starlink надала широкосмуговий доступ в Україні після вторгнення.
Глава російської делегації в робочій групі Управління ООН зі зменшення космічних загроз Костянтин Воронцов заявив, що цивільні супутники можуть бути законними військовими цілями. Про це представник росії сказав на засіданні групи, яке проходило в Женеві з 12 по 16 вересня. Заяву вже назвали загрозою Ілону Маску та його компанії SpaceX. Раніше бізнесмен надав допомогу Україні — він безоплатно відправив до країни станції супутникового інтернету Starlink.
За словами співробітника МЗС росії, країна бачить надзвичайно небезпечну тенденцію, яка виходить за межі нешкідливого використання космічних технологій, яка особливо проявилася під час воєнних дій в Україні.
Воронцов заявив, що використання комерційних і цивільних супутникових коштів Штатами та їх союзниками «є опосередкованою участю у військовому конфлікті» і суперечить Договору про космос, який передбачає виключно мирне використання космічного простору.
Виходячи з цього, так звана «квазі-громадянська інфраструктура може стати» легітимною мішенню для ударів у відповідь», сказав Воронцов.
Заяви росії про те, що супутники можуть стати військовою метою, пролунали після того, як глава SpaceX Ілон Маск відправив в Україну кілька партій терміналів Starlink для розширення інтернет-покриття. Крім Starlink, є й інші комерційні компанії, які надали підтримку Україні — такі як Planet, Maxar і BlackSky. Вони займаються супутниковою зйомкою і надавали керівництву країни важливі розвіддані, пише focus.ua.