В Україні хочуть запустити власну соціальну мережу – національну альтернативу Telegram

В Україні може з’явитися вітчизняний прототип соцмереж як альтернатива месенджера Telegram. Захищений комунікаційний сервіс у додатку “Дія” пропонують створити українські волонтери, і він вже отримав назву “Дія.Канали”.

Про це розповіли члени ГО “Аналітичний центр інформаційних ресурсів” Богдан Соломикін та Олександр Олешко на презентації в агентстві “Укрінформ”.

За словами Соломикіна, абсолютна безпека в месенджерах неможлива, особливо в контексті війни. Вся інформація, що потрапляє в Інтернет, може опинитися у відкритому доступі, чим часто користується Росія.

“Жоден інструмент, жоден месенджер не може бути на 100% безпечним. Як я вже казав, все, що потрапляє в інтернет, так чи інакше може з’явитися у відкритому доступі. Це може бути в результаті банальної помилки людини, яка користується месенджером, помилки на стороні самого месенджеру, або якісь розробники можуть зливати цю інформацію. І тому в принципі немає безпечних месенджерів. Тим більше Telegram, до нього, напевно, найбільше питань”, — додав Олешко.

Він додав, що коли користувач відправив іншій людині свої паспортні дані, а потім вирішив видалити цю інформацію, то в більшості платформ на сьогодні є можливість миттєвого видалення, й потім ця інформація відфільтровується із серверів, що її підтримують. Проте розробники довели, що після видалення інформація зберігається в Тelegram ще протягом декількох годин.

“Ми не знаємо, куди вона потрапляє. Можливо, вона дійсно видаляється, щоб не перевантажувати сервери. Проте сам факт такої “затримки” схиляє нас до того, що телеграм є небезпечним для передачі даних. Для особистого спілкування — ми не рекомендуємо забороняти в цілому будь-які соцмережі, це справа вибору кожної людини. Разом із цим кожна особа хоче, щоб її персональні дані були захищеними”, — наголошує Олешко.


Щоб не перевантажувати наявні можливості “Дії”, розробники пропонують створити окремий сервіс “Дія. Канали” з авторизацією через материнський. Переваги розробки українського комунікаційного сервісу — очевидні, кажуть розробники.

“Користувачам це дасть змогу отримувати своєчасну швидку інформацію від офіційних представників влади, наприклад Офісу президента, Генерального штабу ЗСУ, якісних українських медіа та громадських організацій. Водночас і представники влади, медіа та громадського сектору отримують надійний канал комунікацій”, — сказав Олександр Олешко.

Нагадаємо, раніше засновник Telegram Павло Дуров заявив, що Apple вимагає обмежити доступ українців до низки каналів у месенджері.

Водночас глава ГУР Кирило Буданов пропонує законодавчо зобов’язати всі Telegram-канали реєструватися, щоб визначити, хто стоїть за кожним медіаресурсом, оскільки Telegram набув статусу засобу масової інформації.

Джерело segodnya

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше