В Україні можуть підвищити податки у разі неотримання допомоги від США — Bloomberg

Україна розробляє план, який допоможе їй отримати необхідні кошти та покрити бюджетний дефіцит у випадку, якщо фінансова допомога від США буде заблокована.

Цей план включає три ключові елементи:

  • розширення продажу внутрішніх облігацій
  • підвищення податків
  • скорочення витрат

За даними агентства, українські чиновники мають запропонувати цей план МВФ під час триденного візиту його співробітників до Києва наступного тижня.

Хоча Україна виконує свої зобов’язання, Міністерство фінансів та Національний банк вважають, що існує ризик того, що рада директорів МВФ не схвалить наступну виплату кредиту без фіскального плану, якщо кошти США все ще будуть заблоковані. За програмою МВФ Київ цього року має отримати 5,3 мільярда доларів, — пише Bloomberg.

Агентство пише, що основним джерелом коштів для заміщення американських є розширення внутрішніх державних запозичень. Українські банки мають високий рівень ліквідності, і уряд очікує, що вони продовжать інвестувати кошти у високодохідні державні облігації.

Це може принести щонайменше 5 мільярдів доларів доходів цього року. Уряд також може підвищити податки або скоротити витрати за потреби.

Україна запропонувала обговорити з МВФ “план дій” на випадок, якщо іноземна допомога буде перервана, заявили в НБУ у коментарі для Bloomberg. Нацбанк, як і раніше, очікує, що допомога відновиться “в найближчі місяці”, і МВФ поділяє цю думку, йдеться у заяві.

Заходи, передбачені Планом Б, наразі обговорюються і потенційно включатимуть активізацію внутрішнього ринку запозичень, фіскальну оптимізацію та консолідацію, — заявили в НБУ, додавши, що очікують на успіх майбутнього перегляду програми МВФ.

Що відомо про допомогу США Україні

8 лютого Сенат США зробив крок до ухвалення пакета з допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню. Законопроєкт передбачає 61 мільярд доларів для України на підтримку її зусиль з протистояння агресії рф.

Крім того, 1 лютого лідери ЄС досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро.

Втім, голова бюджетного комітету Європейського парламенту Йоган ван Овертвельдт вважає, що схвалена допомога ЄС Україні в розмірі 50 мільярдів євро є недостатньою.

Джерело news.online

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше