В Україні почалася розробка далекобійної ракети
Український уряд фінансує проєкт з розробки української далекобійної ракети. Про це стало відомо від Олексія Резнікова.
Керівник оборонного відомства стверджує, що Україна має хороші перспективи в частині випуску ракет, здатних вражати цілі на дистанції понад 1 000 км. Він нагадав, що уряд затвердив ракетну програму. Її фінансування здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Участь у програмі беруть на 100% українські підприємства.
«У нас з вами офіційно існує затверджена ракетна програма. На неї офіційно вже виділяють з бюджету кошти. Виконавці цієї програми – українські на 100% виробництва, індустрія», – розповів Резніков.
Як приклад успіхів вітчизняного ракетобудування Резніков навів ракету “Нептун”. У 2022 році за допомогою таких ракет було потоплено флагман “Москва”. Ракета “Нептун” належить до класу крилатих. Таким чином, ніщо не заважає Україні створити крилату ракету наземного базування з дальністю ураження цілей понад 1 000 км.
«У нас з вами дуже хороші перспективи мати українські ракети з дальністю ураження більше, ніж тисяча кілометрів», – наголосив Резніков.
Резніков переконаний, що після появи на озброєнні ЗСУ ракетної зброї українського виробництва партнери України перестануть сумніватися в доцільності передачі ATACMS та іншого далекобійного озброєння.
Нагадаємо, оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК) дальньої дії «Сапсан» мав стати найпотужнішою українською зброєю. Він міг би уражати ціль на відстані до 500 км. Доприкладу, відстань від Москви від українського кордону становить приблизно 480 км.
ОТРК «Грім-2» Україна почала виготовляти у 2016 році на замовлення Саудівської Аравії. У лютому 2021 року тодішній міністр оборони Андрій Таран заявив, що ОТРК готовий на 80% і «необхідно зробити останній крок» та доробити його. У березні 2023 року Олексій Резніков зазначив, що є «реалістичний план» завершити створення ракетного комплексу вже цього року.