В Україні почалося нарахування нового податку на землю

Цьогоріч мінімальне зобов'язання сплачуватиметься за 2022 рік

З 1 січня в Україні почав діяти податок на землі сільськогосподарського призначення. Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) затвердили ще в листопаді 2021 року, а сплата збору починається у 2023 році. Про це йдеться в Податковому кодексі.

Цьогоріч мінімальне зобов’язання сплачуватиметься за 2022 рік. МПЗ нараховується як за користування, так і за володіння земельною ділянкою.

Податок на землю поширюватиметься на власників та користувачів земель, що розташовані за межами населених пунктів, а також у їх межах. Однак землі в межах населених пунктів оподатковуватимуться лише якщо їх розмір становить понад 0,5 га.

Мінімальне податкове зобов’язання не буде нараховуватися і сплачуватися за 2022 та 2023 роки за землі, де ведуться бойові дії або які є тимчасово окупованими територіями.

До мінімального податкового зобов’язання входить власне податок на землю, податок з доходу за продаж урожаю (вирощеного на цій ділянці), податок на доходи, військовий збір із зарплати найманих працівників.

У середньому МПЗ складатиме 1500 грн за один гектар. У перші два роки дещо менше, оскільки застосовуватиметься не 5%, а 4%, і в середньому це близько 1000 грн за гектар. Ці цифри є умовними, оскільки розраховані за середньою НГО.

Фізичні особи, які не зареєстровані як ФОП, отримуватимуть податкове повідомлення з детальним розрахунком суми річного податкового зобов’язання. Такі повідомлення надходитимуть з 1 січня по 1 липня 2023 року. Податок не сплачуватимуть ті фізособи, які не отримають відповідного податкового повідомлення у визначені терміни від органу контролю.

 

Джерело mind

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше