В Україні почнуть видавати права з qr-кодом – кому доведеться замінити старе посвідчення

Помітний прогрес у сфері технологій призводить до зростання ймовірності фальсифікації документів. Тому необхідність додаткових методів захисту для зниження такого ризику стає очевидною.

У майбутньому посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію автомобілів будуть оснащені новими захисними елементами для зменшення ризику підробки. Відповідно до Постанови №1358, ухваленої Кабінетом Міністрів України, ця зміна набула чинності з 26 грудня.

За цими змінами, служби Міністерства внутрішніх справ видаватимуть громадянам покращені документи, що містять додаткові захисні елементи. Вони будуть додані як на посвідчення водія, так і на свідоцтва про реєстрацію автомобілів. Важливо, що захисне покриття документів буде позначено спеціальним маркуванням.

Також у бланку свідоцтва буде розміщено QR-код у правому нижньому кутку, що містить посилання на онлайн-сервіс Головного центру МВС. Цей сервіс дозволить перевіряти дані, внесені до свідоцтва. Це суттєво знизить ризики підробки та забезпечить можливість онлайн-перевірки легітимності свідоцтва реєстрації автомобіля.

Зараз Головний сервісний центр МВС активно працює над впровадженням нових захисних елементів як на посвідченнях водія, так і на свідоцтвах про реєстрацію автомобілів.

Сервісні центри МВС видаватимуть покращені бланки зазначених документів до їх повного використання або не пізніше 1 серпня 2024 року. З цієї дати громадянам видаватимуться посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію з новими захисними елементами.

Але важливо зазначити, що громадяни можуть продовжувати використовувати раніше видані посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію автомобілів. Ці документи залишаються дійсними протягом періоду, на який вони були видані, та обмін на нові можливий лише за бажанням громадянина.

Джерело uamotors

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше