В Україні повертають 30 тис. грн доплати військовим

Депутати Верховної Ради проголосували за повернення доплат військовим у розмірі 30 тис. грн. Такі ж доплати хочуть повернути працівникам ДСНС та поліцейським. Проте, щоб зміна набула чинності, ймовірно, доведеться також внести правки до держбюджету.

Відповідна правка міститься у законопроєкті № 8312, який ухвалено в другому читанні 10 квітня 277 голосами. За саму поправку проголосували 254 нардепи.

Передбачається, що доплати діятимуть до кінця періоду воєнного стану. У документі зазначається, що:

На період дії воєнного стану військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським щомісяця виплачується додаткова винагорода у розмірі 30 тис. грн незалежно від покладених на таких осіб завдань чи районів проходження служби.

Для таких осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів щодо національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів (зокрема військовослужбовцям строкової служби), розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 тис. грн у розрахунку на місяць пропорційно до часу участі в таких діях та заходах.

Доплати військовим повернули депутати ВР

При цьому ініціатива депутатів ще може не реалізуватись. Про це попередив заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.

“Потрібно звернути увагу на саму правку. Якщо коротко, вона повертає надбавку захисникам шляхом економії на скорочені зарплати для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). І тут головне, щоб повернення надбавок спрацювало: найімовірніше, потрібно міняти бюджет; обмеження на зарплати до 10 мінзарплат” – це дуже мала економія. Навіть на 2% від запланованих витрат не вистачить. Ми в день на виплати військовим витрачали 2,7 млрд грн”, – зазначив депутат.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення росії виплати у 100 тисяч грн отримували військові на передовій, а винагороду у 30 тисяч гривень – бійці, які перебувають поряд з лінією фронту, на блокпостах чи бойовому чергуванні. Проте у лютому 2023 року кількість отримувачів доплати у 30 тис. грн скоротили. Зокрема, ці виплати перестали платити бійцям, які перебувають у тилу, і тим, хто служить близько до передової, але не на самій першій лінії чи “нулі”.

Джерело obozrevatel

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше