В Україні провели першу операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci

Кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона вперше в Україні, використовуючи робота Da Vinci, провели операцію на серці чоловіка з передінфарктним станом. Про це повідомляє Перше медичне обʼєднання Львова.

44-річний Сергій Шаріков з Волині у 2023 році звернувся до лікарів із задишкою та пекучим болем в області серця. Лікарі виявили у Сергія стенокардію, що виникла внаслідок порушення кровопостачання міокарда, та призначили медикаментозне лікування.

“Я мав настільки пекучий біль і задишку, що не міг піднятися на третій поверх. Про фізичні навантаження взагалі забув. Я навіть не міг допомогти дружині донести важкі пакети від магазину до машини — це вже було мені не під силу” – Сергій Шаріков.

Проте після тимчасового ефекту від медикаментозного лікування, стан чоловіка погіршився і Сергій звернувся до Лікарні Святого Пантелеймона.
Лікарі провели чоловіку коронарографію та встановили діагноз — ішемічна хвороба серця.

Зазначається, що на момент звернення одна із головних артерій у серці Сергія була звужена на 80% і кровопостачання цією судиною було майже відсутнє. Такий стан лікарі називають передінфарктним.

Кардіохірурги прийняли рішення провести операцію на серці Сергія за допомогою робота Da Vinci. Він дозволяє робити маленькі проколи замість великих розрізів, а також забезпечує швидку реабілітацію.

Оскільки подібна операція за допомогою робота Da Vinci виконувалася в Україні вперше, лікарі протягом року готувалися до її проведення та проходили підготовку в провідних клініках США і Європи.

Кардіохірурги зробили 4 невеликі проколи та отримали доступ до серцевого м’яза чоловіка. Після чого відокремили артерію від волокон міокарда, звільнили судину і таким чином відновили нормальне кровопостачання. Операція тривала три години і пройшла успішно.

“Це був довгий шлях до проведення такого втручання, але ми впорались. І нині ми вже готуємось до наступного роботичного втручання на серці. Таким чином ми зараз на шляху до розвитку роботичної кардіохірургії в Україні” -Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше