В Україні з’явились сучасні розробки, які все частіше “садять” Шахеди неушкодженими (фото)

Українські Сили оборони доволі частіше починають демонструвати баражуючі боєприпаси Shahed («Герань»), які вдається посадити неушкодженими.

Народний депутат України Олександр Федієнко розповів, що в країні вже є декілька розробок, які здатні знешкоджувати подібні безпілотники.

«Україна має сучасну розробку і не одну, яка може за допомогою радіоелектронного впливу (РЕБ), втручатись у системи таких засобів», – розповів Олександр Федієнко.

Також народний депутат додав, що по всій країні встановлюють спеціальні прилади, які мають впливати на російські баражуючі боєприпаси.

«Це не один, не два, не три передавачі впливу на такі літальні апарати. Це сотні тисяч приладів які монтують по всій країні», – додав депутат.

Знешкоджені російські баражуючі «Герань» (Shahed) боєприпаси над Україною. Фото: Олександр Федієнко

Російська «Герань» (Shahed) має чотири антени. Це складові системи супутникової навігації, вони розташовані всередині планера.

Блок навігації російського виробництва має елементи системи протидії РЕБ «Комета».

Приймач створений для захисту навігаційних сигналів від навмисних і ненавмисних перешкод для стабілізації сигналів супутникових навігаційних систем.

Модуль “Комета”. Джерело: Conflict Armament Research

Нагадаємо, у січні 2024 над Україною зафіксовано щонайменше 259 безпілотників Shahed-136/131, які випускали з території Росії.

Повідомляється, що з них тільки 58 не були збиті, тобто 22 відсотки.

Не виключно, що частина безпілотників падає через власні несправності. БПЛА Shahed («Герань») оснащується двигунами MD275, в той час, як попередня версія БПЛА оснащувалась двигуном MDR208.

Shahed («Герань») з двигуном MD275. Україна. Грудень 2022. Фото: «Труха»

Також росіяни почали фарбувати баражуючі боєприпаси в чорний колір, щоб ускладнити їх виявлення у нічному небі.

Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше