В Україні з’явився безкоштовний ШІ-генератор казок для дітей — kazka.fun
Сервіс використовує генеративні можливості штучного інтелекту ChatGPT і дає змогу створювати до 5 казок на день, пише DEV.ua.
Наразі kazka.fun перебуває на стадії бети. Але користувачі вже можуть генерувати свої казки й переглядати історії інших. Також реалізована система лайків, а на головній сторінці демонструються найпопулярніші казки.
Як згенерувати казку в сервісі
- Спершу потрібно створити акаунт на сайті — це дасть можливість створювати до 5 казок на день.
- Далі користувач має натиснути кнопку «Створити Казку».
- Після цього потрібно обрати сеттинг історії, наприклад «космос», «пірати» чи «школа», дати ім’я головному герою й описати події, які хочеться бачити в казці.
- Натиснути кнопку «Створити» і зачекати кілька хвилин.
Сервіс згенерує не лише дитячу історію, але й створить до неї обкладинку. Її можна змінити, вибравши з кількох запропонованих варіантів. Саму казку також можна відредагувати — виправити помилки або внести зміни в історію на свій смак.
Посиланням на згенеровану казку можна поділитися з іншими. Наразі генератор казок для дітей повністю безкоштовний, але авторів проєкту можна підтримати на сервісі Buy Me a Coffee.
«Ця ініціатива — більше, ніж просто соціальний проєкт, це громадський рух», — говорять автори. «Він гарантує, що кожна дитина, незалежно від обставин, у яких перебуває її родина, зможе відчути магію казки. У світі, сповненому неспокою, ми тут, щоб розбризкати трохи магії, розпалюючи полум’я надії чарівною казкою на ніч».
Як виникла ідея проєкту
Про створення ШІ-генератора казок для дітей розповів маркетолог Володимир Стеценко у своєму X (Twitter). Він повідомив, що сервіс створила його дружина.
🧒📖👂😊 РОЗКАЖИ МЕНІ КАЗКУ!
Кожні батькі знайомі з фразами "розкажи мені казку". Це фраза, після якої починаються шарудіння шестерні у голові – про що розказати, як завернути сюжет сьогодні, які заготовки ідей в мене були і т.д.https://t.co/3OEaCLywgr
Далі в треді pic.twitter.com/R00zsR9249
— Volodymyr Stetsenko (@mr_Stetsenko) September 25, 2023
За словами Володимира, коли його сину Зоряну було 5 років, то він любив слухати історії про неслухняну принцесу, яка «робить якусь дурню і потім виправляється».
«Через пів року я і моя фантазія здалися, і принцеса під час скоєння нової пакості трагічно загинула», — зізнається маркетолог. «Коли з’явився чат GPT, мабуть, цю проблему стало вирішувати трохи легше, але все одно не дитячо-орієнтовано». Тому його дружина й створила генератор казок для дітей, де кожен може створити свою історію.
Як говорить Володимир Стеценко, генератор знаходиться у статусі MVP (мінімально життєздатний продукт), але «свою функцію виконує». Він стверджує, що проєкт «провалідований» його сином Зоряном (який брав участь у створенні) та вчителями молодших класів.
За словами Володимира, Стеценки хочуть зробити сервіс доступним для кожної дитини, «незалежно від обставин, в яких перебуває її родина».
«Україномовного контенту повинно бути більше, діти повинні бути щасливими, а дорослі повинні розповідати дітям казки на ніч», — вважає чоловік.