В Україні з’явився унікальний сканер, що діагностує рак за допомогою ШІ

Українські медики отримали унікальний сканер, який за допомогою штучного інтелекту здатний діагностувати рак під час обробки гістологічних препаратів, взятих у пацієнтів.

У чому суть технології та як працює сканер, розповіла Софія Ніколаєнко, лікар-патолог, асистент кафедри патологічної анатомії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

Спочатку вона пояснила суть традиційного методу виявлення раку у пацієнтів. За словами лікаря, зараз ключовим методом визначення наявності ракових клітин та їх характеристик є біопсія: медик бере у пацієнта зразок тканини, передає її в лабораторію, де власне виконується дослідження під мікроскопом. Якщо гістопатолог не впевнений у результаті, чи пацієнт хоче отримати альтернативну думку — зразки відправляють до іншої лабораторії, міста чи країни, що може збільшити час очікування постановки діагнозу до кількох тижнів.

“Перевага цифрового сканера полягає в тому, що він дозволяє проводити високоякісне сканування значної кількості гістологічних препаратів за короткий час, а також має технологію інтелектуальної обробки зображень”, — зазначила Софія Ніколаєнко.

У сканер вбудований штучний інтелект KFBIO AI, заснований на базі нейронної мережі DCNN. Вона здатна аналізувати гістологічні знімки та автоматично ідентифікувати уражені та підозрілі клітини. Тому сканер має значно більші оптичні можливості порівняно із звичайними мікроскопами.

Крім того, наявна бібліотека із понад 43 тис. зразків дозволяє штучному інтелекту проаналізувати знімок та допомогти лікарю максимально точно встановити діагноз. Завдяки сканеру лікарю потрібно переглянути лише слайди, які ШІ вважає підозрілими чи патологічними. Тобто сканер зменшує навантаження на лікаря та можливість лікарської помилки. Також технологія може використовуватися й у ветеринарії для встановлення високоточного діагнозу тваринам.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело focus
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше