В Україні заборонили використання пластикових пакетів у супермаркетах та ресторанах
Уряд підтримав законопроект 2051-1, згідно з яким з 2021 року в Україні вноситься істотне обмеження на використання пластикових пакетів. Крім пакетів, в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища також почали роботу над законом про заборону використання одноразових виробів із пластику.
Що прийняли
Всі пакети, в залежності від їх характеристик, будуть ділитися на види. У ресторанах і супермаркетах заборонено поширювати надлегкі, легкі та оксо-розкладні пакети.
У законі також зазначено, що є і виключення з правила: надлегкі пластикові пакети певних розмірів можна використовувати у вигляді первинної обгортки для свіжого м’яса, льоду і сипучих продуктів.
Пластикові пакети, які не відповідають новому закону повинні бути утилізовані за рахунок того, хто їх купував для торгівлі.
Хто буде стежити за дотриманням закону
Контролювати процес утилізації і недопуску до використання будуть Центральні органи влади в сфері державного контролю за виконанням законодавства щодо захисту прав споживачів.
Які країни уже заборонили пластикові пакети?
Уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів. Найперше заборону запровадили у Сингапурі, де на початку 2000-х років відбулися масштабні повені, спричинені «пластиковим забрудненням». В Англії, приміром, використовуються пакети, які розкладаються від 20 діб до 4 років із мінімальною шкодою для довкілля. А ось Данія запровадила високі податки на роздавання у магазинах пластикових пакетів, що на 90% знизило їх використання. Тоді як у Фінляндії вирішили розмістити у торговельних мережах автомати для збору пластикових пакетів і відправляти їх на переробку.