В українську Верховну Раду внесли скандальний законопроект 10378 про зміну правил мобілізації

На офіційній веб-сторінці українського парламенту з’явився останній варіант законопроєкту № 10378, який стосується мобілізації. Цим проєктом Закону українські парламентарі пропонують розширити права ТЦК майже до “необмеженого”, при цьому, не прибираючи корупційну складову і не пропонуючи ніяких реформ цієї максимально неефективної та корупційної організації.

Основні аспекти законопроєкту включають:

 1. Зменшення мінімального віку для призову з 27 до 25 років.
 2. Вдосконалення процесів реєстрації призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
 3. Передбачення додаткової 90-денної відпустки для військовослужбовців, звільнених з полону, зі збереженням їхньої зарплати.
 4. Виключення обов’язкової строкової служби, з переведенням всіх військовослужбовців строкової служби у запас.
 5. Заборона призову на військову службу протягом двох років після звільнення тих, хто служив під час воєнного стану, крім випадків з їхньої згоди.
 6. Скасування категорії обмеженої придатності в висновках військово-лікарських комісій.
 7. Введення тримісячної базової військової підготовки для громадян віком від 18 до 25 років у навчальних закладах.
 8. Можливість проходження базової військової служби до 25 років для тих, хто не пройшов військової підготовки.
 9. Обмеження прав громадян, що ухиляються від військового обліку і служби.
 10. Залучення до рекрутингу на військову службу різних державних установ.
 11. Надання поліції повноважень участі в мобілізації.
 12. Відправка повісток через електронний кабінет або електронну пошту, обов’язок реєстрації у військовому онлайн-кабінеті.

Зазначено, що, нібито, цей законопроєкт спрямований на покращення комплектування Збройних сил України та інших військових формувань під час мобілізації. Пропозиції можуть бути змінені під час обговорення в парламенті.

Відповідно до законопроєкту, вводиться суттєва корупційна складова, де ТЦК буде приймати рішення про те, що якщо особи, які ігнорують призов, можуть зіткнутися з такими обмеженнями, як заборона на виїзд за кордон (вже діє для всіх чоловіків в Україні), проведення операцій з майном, керування транспортними засобами, управління фінансами, отримання кредитів та державних пільг. Ці заходи будуть скасовані за розпорядженням відповідного органу (ТЦК за хабар).

Чоловіки призовного віку, що перебувають за кордоном, повинні пред’явити військово-облікові документи для отримання паспортів.

Також передбачено залучення місцевих органів самоврядування до забезпечення призову. Сільради, селищні та міськради будуть відповідальні за забезпечення призову.

Щодо відстрочок, нові норми включають скорочення відстрочки за інвалідністю (з III групою інвалідності, тепер повністю придатні для військової служби).

Також закон запроваджує відстрочку для вагітних жінок-військових та матерів у декреті, студентів, які здобувають освіту вищу за попередню та викладачів, а також заборону мобілізації народних депутатів, і що особливо скандально, поліцейський.

Цим новим законом пропонується значно розширити повноваження поліції на яку покладуть тотальний контроль над цивільними та обмеження їх прав і свобод так, як забажає поліцейський. Що, знову ж таки, створює необмежену корупційну складову.

За повідомленнями українських ЗМІ, починаючи з 25 грудня, не чекаючи прийняття цього законопроєкту парламентом, у великих містах, особливо в Києві, створюються “тимчасові” блокпости під приводом “безпекових навчань”.

Українське суспільство дуже різко реагує на чергові обмеження та надання необмежених прав силовим структурам. Також, обурливо те, що тепер українська економіка перебуватиме фактично в руках керівників ТЦК, які зможуть фактично керувати фінансами всіх підприємств України, блокувати їх, розблоковувати, очевидно за хабар, і так далі.

Фактично, під соусом “удосконалення процедури мобілізації” водиться режим поліцейської держави де окремі особи будуть визначати “на око”, хто має йти до війська, а хто ні.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше