В ЗСУ показали відео, як росіяни на гольфкарах намагалися штурмували українські позиції

Російські військові залучили китайські гольфкари Desertcross для штурму українських позицій на лиманському напрямку.

Відео операції оприлюднила пресслужба 60 ОМБр.

Днями воїни 60 окремої механізованої Інгулецької бригади відбили масований наступ росіян, для якого ті залучили танк Т-90М, дві бойові машини піхоти БМП-2 та чотири китайські гольфкари.

Судячи з кадрів, знятих українським дроном, росіяни планували одночасно з лобовим штурмом важкої техніки зайти у фланг українським бійцям на легких маневрених автомобілях.

Втім, завдяки налагодженій розвідці та координованим діям артилерії і підрозділу ударних дронів цей задум вдалося вчасно розкрити та організувати протидію.

Одразу на початку бою українським військовим вдалося вивести з ладу Т-90М, котрий мав на вістрі атаки забезпечувати вогневе ураження. Після цього його та ще одну БМП було підбито FPV-дронами.

Водночас спішену піхоту супротивника ліквідовували на підступах дрони та артилерія, що застосовувала касетні боєприпаси.

Російська колона з чотирьох гольфкарів була розбита ще на підході саме за допомогою касетних снарядів. Через відсутність будь-якого захисту піхота в ній була уражена уламками.

Російська колона з чотирьох гольфкарів, що намагалася наступати на лиманському напрямку, березень 2024 року. Фото: 60 ОМБр.

Росіяни вже тривалий час використовують китайські цивільні мотовсюдиходи Desertcross на фронті, однак це перший задокументований випадок їх залучення до штурмових дій.

Рішення залучити гольфкари може бути пов’язане з потребою російських військових у швидкій, маневреній автомобільній техніці та дефіцитом нормальної колісної бронетехніки.

Вперше росіяни почали використовувати мотовсюдиходи Desertcross-1000-3 восени торік. Ці машини виготовляє для Росії китайська компанія Shandong Odes Industry.

Російські військові та гольфкар Desertcross-1000-3 на фронті, 2023 рік.

У міноборони росії заявляли, що до війська у 2023 році передали понад 530 таких машин. Також готувався контракт на закупівлю ще близько 1600 одиниць. Зокрема 500 мали поставити у грудні, а решту – у першому кварталі 2024 року.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше