Вартість біткоїну впала після чергових заяв Китаю про шкоду та небезпеку майнінгу
Китайська влада посилює заходи щодо протидії майнінгу криптовалют, називаючи його «надзвичайно шкідливою практикою», яка може поставити під загрозу зусилля країни щодо скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Представник Національної комісії з розвитку та реформ Ман Вей (Meng Wei) розкритикувала майнінг біткоїну під час прес-конференції, що відбулася у вівторок у Пекіні.
Ман Вей сказала, що NDRC— головний орган з економічного планування країни – вживе повномасштабних заходів щодо припинення видобутку криптовалют, зосередивши увагу на комерційному майнінгу та ролі державних підприємств у цій діяльності. Вона також заявила, що майнінг та торгівля криптовалютами пов’язані з величезними ризиками, і назвала галузь «сліпою та неорганізованою».
NRDC заявив, що підніме ціни на електроенергію для будь-якої установи, яка буде викрита у застосуванні субсидованої електрики для видобутку криптовалют. Зазначимо, що влада Китаю пропонує школам, громадським центрам та іншим соціальним установам знижки на електроенергію.
Після цих заяв ціна біткоїну впала більш ніж на 7% до $60889, найнижчого значення більш ніж за тиждень. Ethereum, друга за величиною криптовалюта, подешевшала більш ніж на 8% до $4297 за одиницю, що є найгіршим показником за останні два тижні.
Китай активізував зусилля боротьби із видобутком криптовалют у травні. До цього, у квітні, повідомлялося, що на частку країни припадає понад 75% видобутку біткоїну у всьому світі. Однак попри репресії проти криптовалют у Китаї, 2021 року біткоїн виріс майже на 110 %. Минулого тижня криптовалюта досягла чергової рекордної ціни $69 тисяч за одиницю.
Китай бореться з криптовалютами з кількох причин. По-перше, влада вважає цифрові гроші великим фінансовим ризиком та способом, який дозволяє людям ухилятися від національного контролю за капіталом. По-друге, Пекін планує до 2060 року перетворити Китай на вуглецево-нейтральну державу, і майнінг криптовалют може цьому загрожувати.