Важливо знати: нові зміни на ринку землі в Україні загрожують втратою паїв для власників

Деякі українці у 2025 році можуть втратити право землю, якщо не оформлять право власності. Такі землі у вигляді частки (паю) визнають безгоспними та віддадуть у власність територіальній громаді, на території якої вони розташовані.

Про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

За його словами усі громадяни, які не замінили сертифікати на паї на виписку з Реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, повинні терміново оформити право власності. Зробити це потрібно до 1 січня 2025 року.

“Якщо ж власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, вони вважаються такими, що відмовилися від отримання земельної ділянки”, — йдеться у дописі Дениса Башлика.

Як зміниться вартість землі

У Київській школі економіки прогнозують, що українська земля подорожчає вдвічі за три наступні роки на ще на 200% через сім-вісім років. Не виключається, земля коштуватиме як у європейських країнах, а це — від 7 до 11 тисяч євро. При цьому зараз середня вартість гектара в Україні складає 1−2 тисячі доларів.

Продаж землі: які податки доведеться сплатити

Законодавство передбачає, що дохід отриманий громадянином впродовж звітного року від продажу другого об’єкта нерухомості оподатковується за ставкою 5%. Тобто, якщо протягом одного року платник продає декілька об’єктів нерухомості то:

  • перший продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення у вигляді частки (паю), отриманої у спадщину, – не оподатковується податком на доходи фізичних осіб;
  • другий продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення у вигляді частки (паю), отриманої у спадщину, – оподатковується за ставкою 5%.

Якщо майно було отримано у спадщину, то на нього не поширюється умова перебування у власності більше трьох років. Також додаткові податки не передбачені за господарсько-побутові споруди, які розташовані на одній земельній ділянці з будинком та продаються разом з ним.

Раніше ми розповідали, як в Україні обмежили процедуру продажу землі. Також ми писали, де в Україні найдорожча земля.

Джерело progroshi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше