Вчені-нанотехнологи створили найменшу пташку-робота в світі
Американські дослідники в ході експерименту створили пташку орігамі, розмір якої не перевищує 60 мікрон. Вона у 20 разів менше однієї піщинки, повідомляє Science Robotics.
Виріб сконструювали з листів товщиною близько 30 атомів. Особливий інтерес викликає той факт, що птах складається самостійно – листки пам’ятають форму і рухаються під впливом електричного імпульсу.
Експеримент провели в Нью-Йоркському Корнельському університеті. Вчені сподіваються, що їх досягнення внесуть до Книги рекордів Гіннесса. У них вже є один рекорд, пов’язаний з найменшим крокуючим роботом. За їхніми словами, «пташки» можуть мати й практичне застосування.
«Уявіть собі мільйон мікроскопічних роботів, які складаються в потрібну форму, пересуваються і виконують свої завдання, навіть збираючись в складніші структури», – зазначив фізик Ітай Коен.
Робота надає руху розряд всього в 1 вольт. Він приймає потрібну форму всього за 100 мілісекунд. Вчені відзначили, що вихідні листи можуть близько 1000 разів змінити конфігурацію, перш ніж почнуть зношуватися.
Зараз команда працює над створенням крокуючих роботів зі складними ногами та роботів, що повзають на зразок змії. За їх словами, в майбутньому можуть з’явитися мікроскопічні автономні пристрої, здатні очистити людські тканини від бактеріальних інфекцій і проводити тонкі хірургічні операції.