Вчені навчилися створювати на 3D-принтері очні протези, які точно повторюють колір, розмір і структуру здорового ока
Новий підхід значно спрощує і пришвидшує процес створення очних протезів. Адже наразі його створення вимагало досить багато зусиль.
Як це відбувається зазвичай
Спершу окуліст виготовляє зліпок очної ямки пацієнта. За допомогою зліпка створюють пластикову версію ока, яка потім розмальовується вручну, аби досягти відповідності здоровому оку пацієнта.Загалом процес займає 8 годин. Пацієнт може використовувати протез 5 – 10 років.
Що пропонує новий метод
Замість виготовлення форми, учені створюють зображення порожньої очниці пацієнта та його здорового ока. Далі зображення обробляються та використовуються для створення креслень і відправляються на 3D-друк у лабораторії.
Процес друку займає близько 90 хвилин, або і ще швидше, якщо надрукувати кілька очей одночасно — наприклад, для друку 100 протезних очей знадобиться лише 10 годин.
Важливо! Ці надруковані на 3D-принтері очі точно повторюють колір, розмір і структуру здорового ока пацієнта. І це головна перевага методу.
Перспектива методу
Учені спрогнозували, що у цей простий спосіб можна виготовити протези для приблизно 80% дорослих, які їх потребують. Водночас цей методі не підійде для тих, у кого дуже складна форма очної ямки.
Автори розробки наголосили, шо надруковані на 3D-принтері очі також виглядають природніше, ніж традиційні протези. Тобто, ще одна очевидна перевага – комфорт та упевненість пацієнтів.
“Люди часто не хочуть, щоб інші помічали, що вони мають очні протези. А надруковані на 3D-принтері очі більш реалістичні і дозволять швидшу інтеграцію у життя суспільства”, – зазначив автор дослідження Йоганн Рейнхард.
Метод уже ефективно застосовують у медичній практиці. Надруковані на 3D-принтері очі вже отримали понад 200 дорослих пацієнтів лікарні Мурфілдс у Лондоні. Наразі вчені поставили за мету перевірити підхід у більшій кількості клінік, а також вивчити можливість цього методу протезування для дітей.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.