Вчені назвали головну небезпеку зміни клімату
Вчені Школи науки та технологій в Лісабоні назвали посилення посухи й теплових хвиль основною причиною втрат врожаю в Європі. Про одну з головних небезпек зміни клімату повідомляється в статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters, повідомляє Phys.org.
Дослідники проаналізували сільськогосподарське виробництво у 28 європейських країнах з 1961 по 2018 рік і зіставили його з даними про екстремальні погодні явища (засухах, теплових хвилях, повенях і заморозках). Виявилося, що несприятливі умови для вегетації рослин за 50 років стали відбуватися частіше, при цьому вплив на сільськогосподарські культури потроївся. Втрати виросли з 2,2 відсотка за період 1964-1990 роки до 7,3 відсотка за 1991-2015 роки.
Засухи стають більш інтенсивними та частими, причому самі екстремальні з них стали непропорційно суворішими. Хоча загальна врожайність сільськогосподарських культур зросла на 150 відсотків, різні культури по-різному страждають від погодних явищ. Найбільші втрати припали на злаки, які займають 65 відсотків посівних площ в європейських країнах. Решта культури (овочі й фрукти) постраждали менше, що, можливо, пов’язано з їх більш частим збільшити обсяги виробництва.
Очікується, що зміна клімату посилить екстремальні погодні явища, в тому числі періоди аномальної спеки і посухи. Це може сильно вдарити по регіонах, на які припадає до чверті світового виробництва харчових продуктів, зокрема це може торкнутися Північної Америки, Західної Європи, Західної Росії та України.