Вчені підтвердили наявність на Місяці «крижаних пасток», де майбутні колоністи зможуть знайти CO2 у твердому стані
У новому дослідженні, проведеному Планетологічним інститутом США та Каліфорнійським університетом у Лос-Анджелесі, доведено, що в південному полярному регіоні Місяця є ділянки, температура яких дозволяє зберігати вуглекислий газ у замороженому твердому стані. Цей ресурс важливий для майбутніх місячних місій в наступному десятилітті плануються державні та приватні місії на супутник Землі, яким знадобляться місцеві ресурси для облаштування.
Хорошою новиною в останні роки стало відкриття водяного льоду в постійно затінених кратерах в районі південного місячного полюса, але донедавна було невідомо, наскільки холодно в цих кратерах. Справа в тому, що водяний лід на Місяці може зберігатися і при -163 °C, а при -223 °C можливе збереження вуглекислого газу без випаровування у вакуум.
Питання залишалося відкритим десятиліттями, але новітнє дослідження, що оцінило дані про температуру поверхні Місяця за 11 років, отримані радіометром Diviner, показало, що існування ділянок із постійними наднизькими температурами справді ймовірне. При оцінці комбінувалися дані радіометра та відомості про місячні «сезони».
За даними досліджень близько 204 км² полярного регіону не тільки постійно залишаються холодними, вони навіть холодніші за найбільш «морозні» ділянки Плутона. У цих зонах навіть у період т.з. «місячного літа» температура не піднімається вище від -213 °C.
За даними команди вчених, ці надхолодні температури не гарантують того, що на таких ділянках є вуглекислий газ у вигляді льоду, але його наявність, як і раніше, можлива. Якщо його буде знайдено, майбутні місії зможуть використовувати місцеву сировину для виробництва сталі, ракетного палива та навіть біоматеріалів.