Вчені показали робота з живими м’язами, які виростили з клітин пацюків

Жива м’язова тканина, яку у лабораторії виростили з клітин пацюків інженери, допомогла двоногому роботу пройтися під водою без використання моторів. У рух м’язи приводять електричні сигнали, які змушують її скорочуватися.

У майбутньому інженери планують покращити конструкцію м’язів, щоб вони не висихали на повітрі, й роботи могли ходити не лише у воді, розповідає New Scientist. Стаття розробників робота опублікована у Matter.

Навіщо роботу м’язи?

Інженери не вперше використовують культивовані у лабораторії м’язи для роботів: з ними вони стають гнучкішими, тихшими й простішими у створенні, адже м’яз вже є готовим рушійним механізмом. Утім, поки вони не надто рухливі й не можуть різко змінювати траєкторію руху, тому непридатні для використання у важкодоступних середовищах.

У своїй роботі інженерам Токійського університету вдалося зробити робота із м’язами більш маневровим — крім як крокувати, він вміє різко обертатися. Для цього електричну напругу прикладають лише на м’язи однієї ноги, щоб вона розвернула робота до 90 градусів. Для бігу ж — на максимальній швидкості у 5,4 міліметра на хвилину — напругу вчені електродом подають почергово на кожну робоногу.

У майбутньому інженери планують розробити систему, яка подаватиме на м’язи поживні речовини й не дасть їм засохнути на повітрі — роботи із такими м’язами зможуть брати участь у підводних дослідженнях, пошуках постраждалих від стихійних лих чи обстежувати важкодоступні компоненти на будівництвах чи літаках.

Джерело nauka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше