Вчені показали супутниковий знімок Київського півострова Антарктиди

Антарктичний острів служив зимовою базою для полярників початку 20-го століття. Аргентинські острови Антарктиди, вкриті цілий рік шаром льоду, виглядають як зима навіть влітку. Влітку льодовикові шапки видно на половині загальної площі суші, хоча на острові Вінтер цей показник трохи вищий, де крижана шапка охоплює приблизно 70 відсотків суші.

Landsat 9 OLI-2 (Operational Land Imager-2) отримав ці зображення 16 лютого 2023 року, під час літа в південній півкулі. Широкий ракурс (угорі) показує розташування групи островів відносно Київського півострова, який виступає із західного боку Антарктичного півострова.

Збільшене зображення Аргентинських островів Антарктиди, зроблене 16 лютого 2023 року за допомогою Operational Land Imager-2 на Landsat 9.

Літній сезон забезпечує достатньо денного світла, щоб супутники отримували природні кольорові зображення на цьому півдні. Це також час року, коли морський лід навколо Антарктиди тане, що полегшує розрізнення покритих льодом островів від темно-синього моря Беллінсгаузена. Через кілька днів після отримання цих зображень морський лід навколо Антарктиди досяг найнижчого рівня, який будь-коли спостерігався з початку супутникового запису в 1979 році. Тенденція до низького рівня льоду продовжувалася впродовж зими — часу, коли льодовий покрив мав би зростати значно швидше в найтемніші та найхолодніші місяці.

До появи супутників відомості про регіон отримували полярні дослідники та геодезисти, які відвідували його особисто. Зимовий острів отримав свою назву від британської наземної експедиції Грема (1934–1937), яка використовувала острів як зимову базу в 1935 році. Члени експедиції досліджували регіон з повітря за допомогою літаків і з землі за допомогою собачих упряжок, використовуючи переваги морського льоду. подорожувати узбережжям. Експедиція успішно намалювала більшу частину берегової лінії Землі Грема, північної частини Антарктичного півострова.

Відтоді дослідницькі роботи перенесли на сусідній острів Галіндез, де зараз розташована українська науково-дослідна база імені Вернадського. Але відвідувачі з дозволу все ще можуть отримати доступ до Wordie House, історичної бази на острові Вінтер. Відвідувачі також можуть зустріти деяких місцевих жителів регіону, зокрема пінгвінів Аделі та Генту.

Джерело portaltele

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше