Вчені помітили, що активність Сонця почала зростати сильніше, ніж прогнозувалося
За даними спостережень за Сонцем сьогодні 2 лютого Землю накриє частинками сонячного вітру від викиду коронарної маси в суботу 30 січня. Відповідно до вимірювань, інтенсивність спалаху на Сонці була класу M1, що призвело до сонячної бурі на околицях Землі помірного рівня G2. Це не призведе до втрати зв’язку і появи перешкод, але інтенсивність північних сяйв у відповідних регіонах збільшиться. Проблема в іншому: помічено зміну активності Сонця.
Як відомо, 2020 року розпочався новий 11-річний цикл активності Сонця (25-й за рахунком з моменту спостереження). Згідно з попередніми даними, при переході з 22 до 23 циклу маса та енергія сонячного вітру знизилися нижче за історично зафіксовані рівні й більше не підіймалася у порівнянні з попередніми циклами активності. Інакше висловлюючись, стала фіксуватися негативна динаміка активності Сонця.
Дані за 24 цикли поки не оброблені належним чином, а попередні дані спостережень 25-го циклу (з 2020 року) показують, що активність Сонця знову наростає і навіть виходить за рамки прогнозів, що також опосередковано підтверджує спалах 30 січня, частки від викиду якого сьогодні досягнуто Землі. Викид коронарної маси виявився досить тривалим і продовжувався протягом чотирьох годин, що теж виходить за рамки звичайних явищ.
Втім, Сонце виявляється вивченим не так добре, як більшості кажеться. Попри десятиліття пильних спостережень вчених за допомогою земного обладнання та супутників воно продовжує підкидати сюрпризи. Прогноз космічної погоди бажає кращого, як і прогноз погоди на Землі. Можливо, дослідження зонда «Паркер» допоможуть покращити прогнози, хоча б стосовно Сонця.